II Zielony Piknik Podkarpacki w Grębowie

Degustacje regionalnych potraw, stoiska informacyjno-promocyjne, konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, występy lokalnych zespołów, a na zakończenie ?Koncert Pokoleń? ? to niektóre atrakcje przygotowane dla tych, którzy w niedzielę 24 czerwca wezmą udział w II ZIELONYM PIKNIKU PODKARPACKIM w Grębowie, przy stadionie LZS ?Słowianin?.

 Start o godz. 16.00. Imprezę rozpocznie mecz towarzyski, który rozegrają ?Zieloni? z ?Gospodarzami?. Emocji nie zabraknie również podczas konkursu ?Zmagania Gmin?, w którym swój udział zapowiedzieli przedstawiciele z terenu powiatu tarnobrzeskiego. Gminy konkurować będą ze sobą pod względem przygotowania stoisk promocyjnych, stołów z produktami regionalnymi, a także potraw z użyciem wołowiny. Jury konkursu będzie oceniać pomysłowość, oryginalność stoisk oraz smak przygotowanych dań.

? Powiat tarnobrzeski jest naszą mała ojczyzną, często nie do końca wszystkim znaną, dlatego organizując konkurs, chcemy podkreślić walory naszego regionu, a także pokazać z czego możemy być dumni i co nas wyróżnia na tle np. województwa podkarpackiego ? zaznacza Leszek Surdy, organizator pikniku.

Organizatorzy zadbali również o najmłodszych. Dzieci i młodzież wezmą udział w konkursie wiedzy na temat programów unijnych wspierających rolnictwo, a także konkursie z dziedziny szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Miłośnicy dobrej zabawy, będą mogli obejrzeć programy artystyczne przygotowane przez Gminne Centrum Kultury w Grębowie oraz zespół młodzieżowy Rybie Łuski z Zespołu Szkół w Gorzycach. Część muzyczną pikniku uatrakcyjni ?Koncert Pokoleń?, który poprowadzi tarnobrzeski zespół Positive.

Podczas pikniku zainteresowani będą mogli uzyskać informacje na temat krajowych i zagranicznych ofert pracy, ubezpieczenia rolniczego, rozliczania się z fiskusem czy zasad pozyskiwania środków unijnych na rozwój gospodarstw rolnych. Swój udział w pikniku zapowiedzieli m.in. : KRUS Tarnobrzeg, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Powiatowy Urząd Pracy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, Urząd Skarbowy w Tarnobrzegu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Tarnobrzegu.

Smaczną niespodziankę dla uczestników imprezy przygotowuje Gminna Spółdzielnia ?Samopomoc Chłopska? w Grębowie, producent wysokiej jakości pieczywa.
Tegoroczny piknik organizowany jest przez Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach.