Konkurs na nazwę tarnobrzeskiego kina

Jeśli masz pomysł, jak można nazwać kino działające przy Tarnobrzeskim Domu Kultury, to nie zwlekaj i weź udział w konkursie. Na zwycięzcę czeka dwuosobowy karnet do kina TDK, ważny pół roku.

– Zachęcam wszystkich do udziału w konkursie. Myślę, że wspólnie możemy wymyślić i wybrać fajną i ciekawą nazwę dla naszego kina. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda ? mówi Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Swoje propozycje można nadsyłać wyłącznie drogą mailową na adres: konkurs@um.tarnobrzeg.pl. Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego br. Do 14 marca komisja konkursowa wybierze najciekawszą propozycję. Zwycięzca konkursu będzie mógł wraz z osobą towarzyszącą przez pół roku oglądać wszystkie produkcje filmowe wyświetlane w TDK.

Przypomnijmy. Modernizacja kina rozpoczęła się w 2009 roku. Prace modernizacyjne podzielone były na pięć etapów. Dzięki nim kino TDK zostało dostosowane do cyfrowych projekcji filmowych i wreszcie do możliwości prezentacji w technice 3D.

W ramach przeprowadzonych prac zmodernizowano nagłośnienie Dolby Surround, zakupiono nowy ekran kinowy, wyremontowano kabinę projekcyjną, zakupiono nowy program do obsługi Kina oraz projektor cyfrowy.

Wszystkie prace kosztowały ogółem blisko 600 tysięcy złotych, z czego 209 tysięcy, w formie dotacji, przekazał Państwowy Instytut Sztuki Filmowej, zaś pozostała kwota pochodziła z dotacji tarnobrzeskiego Urzędu Miasta oraz środków własnych TDK. 

Info: UM.