Prezydent Tarnobrzega Samorządowym Menedżerem Regionu

Norbert Mastalerz odebrał w Lublinie – tytuł Samorządowego Menedżera Regionu, przyznany mu przez redakcję ogólnopolskiego dziennika ?Pulsu Biznesu? w VIII edycji rankingu ?Filary Polskiej Gospodarki?.

To spore wyróżnienie, bo o tym, kto znajdzie się w czołowej dziesiątce najlepszych gmin w poszczególnych województwach decydowały głosy wszystkich jednostek samorządowych z danego regionu. Wśród włodarzy 184 podkarpackich samorządów (miast, gmin i powiatów) Prezydent Tarnobrzega zajął (wspólnie z Burmistrzem Jarosławia) miejsce dziewiąte-dziesiąte. Zwyciężył Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa.

– To dla nas powód do dumy, że okoliczne miasta, gminy i powiaty widzą w nas lidera, którego działalność jest warta uznania ? mówi Prezydent Tarnobrzega.
Prezydent podkreśla, że udział w rankingu nie wiązał się z żadnymi kosztami, bowiem ? jak wielokrotnie zapowiadał ? Tarnobrzeg nie bierze udziału w konkursach, czy rankingach, w których zgłoszenie lub przyznanie nagrody jest uzależnione od wniesienia opłaty na rzecz organizatora.

– Po prostu ? nie kupujemy wątpliwych nagród za pieniądze podatników ? dodaje Norbert Mastalerz.

Celem rankingu ?Filary Polskiej Gospodarki? jest wyłonienie samorządów, których działalność ma szczególnie pozytywny wpływ na rozwój regionu ? podkreśla Tomasz Siemieniec, redaktor naczelny ?Pulsu Biznesu?. W ósmej edycji zestawienia po raz pierwszy znalazł się Prezydent Tarnobrzega.

Info/fot: UM.