Kolejni dwaj inwestorzy w TPPT

Tares i Wariag ? to kolejne dwie firmy, które zainwestują w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo ? Technologicznym. Pierwsza będzie wykonywać powłoki malarskie, m. in. dla przemysłu lotniczego. Druga – wyprodukuje oprogramowanie komputerowe.

Zarządca TPPT ? Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego pozyskała inwestorów nr 3 i 4, którzy rozpoczną wkrótce działalność w pomieszczeniach Inkubatora Przedsiębiorczości. 
Spółka Tares będzie wykonywać powłoki malarskie elementów wykorzystywanych w przemyśle lotniczym i meblarskim oraz prowadzić naprawy lakiernicze nadwozi samochodowych. Firma planuje docelowo zatrudnić kilkunastu pracowników.

Kolejna firma ? WARIAG,  należąca do Mateusza Pazia – zajmie się produkcją oprogramowania komputerowego dla klientów krajowych i zagranicznych. Inwestor aktualnie realizuje zamówienia w branży gier komputerowych i notuje na tym polu pierwsze sukcesy. Wprowadzając się do parku chce rozszerzyć działalność i także zatrudniać nowych pracowników.

– Ciężka i przemyślana praca zawsze przynosi spodziewane rezultaty. Nie inaczej jest w przypadku pozyskiwania inwestorów przez Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego, która systematycznie wprowadza do parku nowe firmy. A to już wkrótce przełoży się na nowe miejsca pracy ? mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Przypomnijmy, że pierwsi inwestorzy ? firmy Petrology i Sarko pojawiły się w parku w ubiegłym miesiącu. Hubert Czub, prezes TARR, zapewnia, że agencja prowadzi rozmowy z kolejnymi firmami zainteresowanymi inwestycjami w parku.

Info: UM