Odchudzanie najczęstsze błędy żywieniowe – czego nie robić podczas odchudzania

Zbliżają się wakacje i jak co roku wiele osób będzie chciało pozbyć się zbędnych kilogramów, dla wielu osób odchudzanie się jest bardzo trudne a to najczęściej z powodu popełnianych błędów żywieniowych.

Najczęściej popełnianym błędem jest szukanie diety cud , która w szybki sposób pozwoli schudnąć w miesiąc 10 kg. Szukanie tego typu diety jest bardzo dużym błędem, najczęściej taka dieta ma nieodpowiedni dla ciebie rozkład mikro i makro składników.

Błędy żywieniowe ilościowe i jakościowe

Kolejny błędem po znalezieniu wymyślnej diety jest nagłe ograniczenie spożywanych kalorii, przyjmijmy że twoje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 2000 kcal, a w znalezionej przez ciebie diecie nie możesz jeść więcej niż 900 kcal. Tak nagłe ograniczenie kcal będzie skutkować rozdrażnieniem, brakiem energii w ciągu dnia i ogólnie złym samopoczuciem, nie mówiąc już o ciągłym uczuciu głodu. Więcej tego typu porad oraz kontakt z profesjonalnym dietetykiem uzyskasz na medicot

Ostatni posiłek o której godzinie

Kolejnym mitem jest nie jedzenie po godzinie dziewiętnastej. Są różne teorie mówiące do, której nie możemy jeść, wszystkie są mitem i nie mają żadnego uzasadnienia. Zbyt wczesne zjedzenie ostatniego posiłku może skutkować tym że wybudzisz się w nocy i będziesz podjadać.

Dietetyczne produkty

Kolejnym błędem żywieniowym są produkty light. Często wybieramy produkt ponieważ na etykiecie zawiera słowo Light i owszem może to być produkt o mniejszej zawartości tłuszczu, ale w dalszym ciągu będzie to bardzo kaloryczny produkt, ponieważ może posiadać dużą zawartość cukrów i analogicznie może być także odwrotnie.

Podczas zrzucania wagi poza dietą warto zaopatrzyć się w suplement diety, który będzie zawierał witaminy i minerały, który uzupełni ich niedobory w naszym organizmie a dodatkowo spowoduje zahamowanie apetytu. Suplement DNP http://medicot.pl/dnp-odchudzanie/ Zawiera witaminy z grupy B, które są bardzo ważne podczas redukcji wagi oraz aminokwasy rozgałęzione bcaa a także L-karnitynę, która przyśpiesza przemianę materii, oraz Kofeinę, która delikatnie pobudza.

Co spala najwięcej kalorii tabela

Poza dietą ważny jest także ruch, wiele osób nie lubi aktywności fizycznej na siłowni , która to jest utożsamiana z odchudzaniem. Wbrew pozorom aktywność fizyczna to nie tylko siłownia, na której możemy spalić kalorie czy też bieganie. Zwykłe czynności domowe także można zaliczyć do aktywności fizycznej i pozwolą nam na spalenie naprawdę wielu kalorii. Podczas 40 minut spaceru w normalnym tempie możemy spalić do 300 kcal czyli 1/4 naszego dziennego zapotrzebowania na kcal. Podczas 30 min odkurzania możemy spalić ok 200 kcal. Odchudzanie się to nie tylko rygorystyczne głodzenie się, jak wszystko należy robić to z umiarem i rozsądkiem.

Materiał partnera