Łazienka z wanną i prysznicem – komfort przede wszystkim

Nie zawsze jesteśmy skłonni do kompromisów, szczególnie jeżeli chodzi o naszą wygodę i komfort. Dylematy pojawiają się w przypadku praktycznie każdego pomieszczenia w domu, nie brakuje ich też w łazience, która nierzadko jest najmniejsza spośród wszystkich przestrzeni. Chcesz w łazience mieć zarówno prysznic, jak i wannę? Zależy Ci na funkcjonalnym wnętrzu, które jednocześnie będzie zaaranżowane zgodnie z aktualnymi trendami? Oto kilka sprawdzonych sposobów na łazienkę z wanną i prysznicem.

Wykorzystaj wnękę

Jeżeli w Twojej łazience znajduje się wnęka i jest ona stosunkowo głęboka i szeroka, będzie to idealne miejsce na kabinę prysznicową. Tak ukryta z pewnością pozwoli Ci zachować odpowiednio dużo miejsca na pozostałe elementy wyposażenia wnętrza, w tym również wannę. W przypadku wyjątkowo dużej wnęki dobrym pomysłem będzie jej wykorzystanie na wannę, którą wypełnisz całą jej przestrzeń. Chcąc mocno wkomponować ją w stylistykę wnętrza, możesz obudować ją taki samymi płytkami, jak znajdują się na ścianie w łazience. W małych wnętrzach lepiej postawić na wielkoformatowe kafelki łazienkowe w jasnych barwach, które optycznie powiększą pomieszczenie. Mocno dekoracyjny charakter uzyskasz, wybierając małe płytki, tworzące efektowną mozaikę.

Prysznic i wanna w jednej linii

To opcja dla wnętrz stosunkowo dużych, gdzie możemy sobie pozwolić na umieszczenie wanny i prysznica na jednej ścianie. Druha pozostaje do wykorzystania w celu aranżacji strefy z umywalką, muszlą WC i ewentualnie pralką. Brodzik od wanny możemy oddzielić na kilka sposobów. Jednym z nich jest zabudowa meblowa, w której umieścimy w układzie pionowym pralkę i suszarkę lub kosz na pranie. Jeżeli pralka stanęła w innym miejscu, niech będzie to po prostu szafka na kosmetyki, środki czystości i akcesoria łazienkowe. Pomiędzy prysznicem i wanną stanąć może dodatkowa ściana, która będzie jedną ze ścian prysznica. Trzeba ją obudować płytkami, aby komponowała się wizualnie z pozostałymi powierzchniami ścian. Dobrym wyborem będzie transparentna ściana, podstawowy element prysznica walk-in, pozbawionego brodzika.

Salon kąpielowy z wolnostojącą wanną

Do Twojej dyspozycji jest duże pomieszczenie, które z powodzeniem może pełnić funkcję salonu kąpielowego i Twojego prywatnego SPA. Możesz sobie zatem pozwolić na stylową aranżację z wolnostojącą wanną o zaokrąglonych kształtach, przy której stanie wysoka armatura, a także dodatkowo stolik z zapachowymi świecami. Prysznic pełni w takim wnętrzu funkcję zdecydowanie praktyczną, ustępuje miejsca wannie, odgrywającej pierwszoplanową rolę. Aby tak było, wybierz prysznic walk-in, który bardzo dobrze ukrywa się we wnętrzu, pozostając prawie niewidocznym. Przestronność łazienki podkreślisz wykorzystując płytki imitacja drewna na ścianie i podłodze, a także połyskującymi frontami mebli i dużymi lustrami zawieszonymi nie tylko nad umywalką.

Szybki prysznic rano i relaks w wannie wieczorem – to ponadprzeciętny komfort, na który mogą l pozwolić sobie nie tylko właściciele dużych łazienek. Wykorzystując całą powierzchnię pomieszczenia, dopasowując do metrażu wielkość poszczególnych elementów, możemy stworzyć łazienkę z wanną i prysznicem, nawet przy małej powierzchni.

Materiał partnera