Miasto przeznaczy 450 tys. zł na budowę miechocińskiego hospicjum

W dniu wczorajszym Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek wydał zarządzenie w sprawie przyjęcia do realizacji wniosku fundacji „Ciepło i Serce” i przyznania dotacji celowej na „Budowę hospicjum paliatywnego w Tarnobrzegu-Miechocinie”.

O planowanym wsparciu w wysokości 450 tys. zł pisałem kilkakrotnie w podsumowaniach tygodnia. W listopadzie zeszłego roku radny Kamil Kalinka wnioskował o zarezerwowanie w budżecie na rok 2022 kwoty miliona złotych na ten cel, przy czym to wciąż byłaby to tylko część potrzebnej kwoty. Rok temu szacowano, że koszt wyposażenia hospicjum może przekroczyć kwotę 2,5 mln zł. Proponowane przez radnego Kalinkę środki miały pochodzić z… oszczędności na Polskim Ładzie. Wtedy jeszcze zakładaliśmy, że wysokość dotacji ma remonty dróg to będzie 95%, zamiast uzyskanych wcześniej 50%, ale ostatecznie wciąż nie wiemy jak się to skończy.

Fundacja „Ciepło i Serce” złożyła wniosek o wsparcie 10 lutego 2022 roku, a po aktualizacji z 20 lipca zdecydowano o przyznaniu fundacji, realizującej w tym przypadku zdania gminy, kwoty w wysokości 447.411,00 zł. Według szacunków sprzed roku kwota około 450 tys. zł powinna wystarczyć na wyposażenie hospicjum w tzw. zespół medyczny. Na ile wystarczy po roku, możemy się tylko domyślać.

Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez komisję w składzie: Mirosław Pluta, Robert Chrząstek, Magdalena Korczak. Wcześniej Urząd Miasta deklarowali wsparcie dla starań o pozyskanie środków zewnętrznych, od wielu lat można też przekazać na rzecz budowy hospicjum 1% swojego podatku.

You May Also Like