www.tarnobrzeg.pl na nowo!

No nareszcie! Pojawiła się nowa wersja oficjalnych stron internetowych naszego pięknego miasta. Całość wreszcie PHP-owo MySql-owa, działów mnóstwo, wiele z nich nadal w trakcie powstawania. Treść w większości taka sama jak w starej, statycznej wersji. Pojawiło się w końcu normalne forum, wieści nadal głównie urzędowe.

Pozytywne zmiany bardzo mnie cieszą. Z jednej strony nasze miasto ma szansę przyzwoicie prezentować się przed światem, z drugiej, co dla mnie szczególnie ważne, jeśli oficjalna strona miejska będzie dobrze wypełniać swoje zadania, to ściągnie na siebie część „obowiązków” Tarnobrzeg.info.

Na pewno nie traktuję oficjalnych stron miasta jako konkurencji. Jeśli dynamiczny rozwój naszej strony był dla UM jakimś bodźcem do działania to znaczy, że to dzieło na coś się przydało. Myślę, że nasze strony mogą się znakomicie uzupełniać, prezentując odmienne treści. Na pewno to co jest tworzone za pieniądze lub w ramach obowiązków służbowych będzie odbiegało od efektów pasji i zbiorowej działalności setek Tarnobrzeżan.

To u nas jest miejsce na artykuły historyczne, rozrywkę, niezależne od urzędów i samorządów informacje, pochwały, konstruktywną krytykę czy uwagi do decyzji władz itp. U nas nie ma ograniczeń w ilości zdjęć, nie stosowałem również do tej pory cenzury, chciałbym wkrótce uruchomić dział „Znani Tarnobrzeżanie”, który z oficjalnych stron miasta zniknął.

W początkowej ocenie przeważają pochwały. Może zaskakuje niektórych nagłówek wyglądający prawie na reklamę Shella. Coś takiego nie powinno się tam pojawić. Ważne jednak na ile przyłożą się redaktorzy, czy sprawny mechanizm wypełni się treścią, czy można będzie w końcu liczyć na aktualne informacje, nie będą zaskakiwać wyskakujące reklamy, a informacje historyczne będą prawdziwe.