IX Klubowe Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spinningowym

Wczoraj o 17.30 na Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu oficjalnie rozpoczęto IX Klubowe Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spinningowym.
Organizatorem jest Klub Wędkarstwa Spinningowego „Lusox” działający przy Zarządzie Okręgu PZW w Tarnobrzegu.

W mistrzowskich potyczkach bierze udział 40 drużyn (po 3 osoby). Po wczorajszym losowaniu sektorów, zostali rozstawieni na rzece Wiśle na odcinku od Połańca do Zawichostu.

W uroczystym otwarciu udział wzięły władze samorzątowe miast na terenie, których odbywają się mistrzostwa.

Tekst i zdjęcia nadesłał Wiehu. Dzięki!
Na zdjęciu Daniel Kowalski – trzeci spinningista świata

Wśród biorących udział w Mistrzostwach Polski jest Daniel Kowalski z Zielonej Góry uczestnik Mistrzostw Świata w łowieniu ryb metodą spinningową, które odbyły się we Włoszech w dniach 26-31 maja 2004 roku. Dodam jeszcze, że Daniel Kowalski jest aktualnie trzecim spinningistą świata. Drużyna reprezentująca PZW na tych mistrzostwach zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Świata na rok 2004, utrzymując I miejsce z roku ubiegłego.

Sędzią głownym zawodów jest Sędzia Klasy Krajowej Józef Jeziorski – Przewodniczący Kolegium Sędziowskiego przy Zarządzie głównym PZW.
Przewodniczącym Komisji odwoławczej jest Sędzia Klasy Krajowej – Jerzy Neuman z Poznania. Mistrzostwa odbywają się zgodnie z „Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego”.

Aktulanym Drużynowym Mistrzem Polski jest Kostrzyński Klub Spinningowy, kto będzie „nowym” dowiemy się już w najbliższą niedzielę.
Oficjalnego otwarcia: ” IX Klubowe Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spinningowym ogłaszam za otwarte” dokonał Józef Bis Prezes Zarządu Okręgu PZW w Tarnobrzegu.

Mistrzostwa odbywaja się na tzw. „martwej rybie” znaczy to, że złowioną rybę zawodnik uśmierca i martwą dostarcza do punktu pomiarowego gdzie jest mierzona. Po zawodach ryby są rozdawane.
Zarząd Okręgu PZW w Tarnobrzegu za wpisowe zawodników ( ok 300 zł) pokrywa koszty organizacji zawodów a za część pieniędzy zarybia, uzupełnia wiślany rybostan.

Punkt kontrolny Drużyny na otwarciu