Zmiany w serwisie

Jak to już pewnie wszyscy zauważyliście – serwis wygląda inaczej.

Czy lepiej? Według sondy – tak. Podstawowym założeniem było odchudzenie, czy mówiąc żartobliwie „zelżenie” strony. Udało się to w 100 procentach, kod i pliki ważą jakieś 3-4 razy mniej.

Dzięki temu strona powinna się dużo szybciej ładować.
Przy okazji wprowadziłem też inne zmiany…

Zniknął kalendarz imprez w dawnej postaci. Nie spotkał się niestety z takim odzewem jakiego się spodziewałem. Wyszło na to, że prawie wszystkie imprezy wrzucałem sam, chyba nikt nie korzystał też z niego jako własnego tzw. „terminatora”. A szkoda. Możliwości były wielkie, ale wychodzi na to, że zbyt duże na nasze potrzeby. Zamiast tego pojawiły się znacznie prostsze zapowiedzi wydarzeń. Popracuję nad tym, żeby każdy zarejestrowany mógł tam dodawać wpisy.

Kolejna zmiana – w przebudowie jest system ogłoszeń. Tamten uznałem za zbyt skomplikowany, głównie z tego względu, że wymagał osobnej rejestracji. W najbliższych dniach powinno się pojawić nowe rozwiązanie, mam nadzieję lepsze.

Całkiem wyleciał czat – chyba oczywiste z jakiego powodu. W zamian bardziej eksponowany jest Shoutbox – czyli okienko szybkiej wymiany myśli – na głównej obok ostatnich wątków z forum.

Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do mniej portalowej, a bardziej nukowej prezentacji newsów może kliknąć na odnośnik „Newsy” na górze lub „Aktualności” po lewej.

Dzięki uprzejmości serwisu www.tbg.net.pl pojawił się program kina Wisła (za który nie odpowiadam) – po lewej na dole.

Co dalej? Zobaczymy. Zachęcam do zwiększenia aktywności szczególnie w kilku działach – newsy, ogłoszenia (jak się pojawią), zapowiedzi wydarzeń, informacje do kalendarium (żeby nie było pusto jak dziś!), przydałaby się również pomoc w rozbudowie „Książki adresowej”. Informacje do niej można pozbierać chociażby z Internetu. Sam nie wyrabiam czasowo. Zmiana wyglądu też tylko „dzięki” chorobie.