Plus jeszcze jeden

Już w poniedziałek 20-go grudnia, o godzinie 8.00, przy ul. Kwiatkowskiego 1 zostanie otwarty pierwszy w Tarnobrzegu dyskont sieci Plus. Tym samym liczba dyskontów tej sieci w Polsce bardzo zbliży się do 150.

Plus Discount Sp. z o.o. należy do międzynarodowego koncernu Tengelmanna (właściciela m.in OBI), który w 16 krajach świata ma łącznie 7000 placówek, zatrudnia 185 tys. pracowników i osiąga obroty 26 mld Euro.

Głównym atutem sklepu jest lokalizacja – w każdą sobotę dzielić będzie klientów z leżącym na przeciw bazarem, a obszerny i bezpłatny przysklepowy parking na pewno będzie się cieszył dużym powodzeniem, konkurując z płatnym parkingiem po drugiej stronie ulicy.

Plus wkroczył do Polski w 1995 roku, otwierając pierwszy sklep w Dąbrowie Górniczej. Oferta ograniczona jest odgórnie do około 1000 produktów spożywczych i przemysłowych pierwszej potrzeby, z czego ponad jedną trzecią stanowią tzw. własne marki. W przeciwieństwie do polityki Biedronki czy LiderPrice nie jest to jednak marka PLUS, ale osobno dobrana dla każdej kategorii produktów. W tym momencie 2/3 wartości sprzedaży Plusa to właśnie produkty wewnętrznych marek.

Według informacji Plus Discount ponad 99% sprzedawanych w sieci towarów wyprodukowane zostało w Polsce.


Koszyki już czekają w równiutkim rządku.


Nie można powiedzieć, że półki już pełne – przeważają palety, jak to w dyskoncie.


Duży parking w okolicy bazaru przyda się wszyskim Tarnobrzeżanom.