„Skazany na Bluesa” wchodzi na ekrany

Dziś oficjalnie wchodzi na ekrany film w reżyserii Janusza Kidawy-Błońskiego opowiadający historię Ryszarda Riedla z grupy Dżem.

Dlaczego o tym wspominam na tarnobrzeg.info? Bo głównym scenarzystą filmu jest niespełna trzydziestoletni Tarnobrzeżanin – Przemek Angerman.
Dodatkowo asystentem reżysera na planie „Skazanego” był drugi Tarnobrzeżanin – Alek Darowski…

Film udało się zrealizować po wielu perypetiach – znikały kolejne „pewne” źródła funduszy, a kiedy już rozpoczęto zdjęcia, okazało się, że film finansuje… mafia paliwowa. Obraz pojawia się więc znacznym opóźnieniem względem pierwotnego planu.

Do udziału w realizacji filmu udało się przekonać zespół Dżem, dzięki czemu całość bogato ilustrowana jest tą wyjątkową dżemową muzyką, a znakomite dopasowania aktora głównej roli do odgrywanej postaci zbliża film do dokumentu.

Do tej pory Przemek odbierany był przede wszystkim jak twórca serialowy („M jak miłość”) komediowy – „Jak to się robi z dziewczynami” (scenariusz i reżyseria), „Baobab czyli zielono mi”, „Panienki” (scenariusze), „Taksówka Jedynki”, sensacyjny „Fala zbrodni”, w końcu jako twórca popularnych teledysków dla m.in.: Molesty, Lady Pank, Polucjantów, Pod Budą, Brathanków oraz Cezarego Pazury, Kasy, Norbiego, Mietka Szcześniaka, Ryszarda Rynkowskiego.

„Skazany na Bluesa” to okazja żeby spojrzeć na mniej „popularną”, ale mam nadzieję nie gorzej odbieraną przez widownię jego twórczość.

W filmie wystąpili:
Tomasz Kot jako Rysiek Riedel
Jolanta Fraszyńska w roli jego żony
Maciej Balcar, obecny wokalista grupy Dżem, jako Indianer, przyjaciel Riedla
Zespół Dżem jako zespół Dżem.

Poza tym:
Przemysław Bluszcz – Martinek
Joanna Bartel – Matka Ryśka
Adam Baumann – Ojciec Ryśka
Anna Dymna – Matka Goli
Zbigniew Zamachowski – Pan Henio

Kiedy film będzie grany w Kinie Wisła nie wiadomo.
Oficjalna strona filmu: www.skazanynabluesa.pl