Wieczór Autorski Czyżykiewicza w Sandomierzu

W niedzielę 29-go stycznia o godz. 18.00 w siedzibie Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej (Rynek 25/26) wystąpi Mirosław Czyżykiewicz.

Bilety w cenie 10 zł można nabyć w FKZS. Artysta zaprezentuje głównie piosenki z nowej płyty pt. „Allez”, ale nie zabraknie starszych kompozycji.

W latach osiemdziesiątych związany ze studenckim ruchem artystycznym.
Debiutował wierszami w „Radarze”, 1986. Przez jakiś czas współpracownik „Zgryzu”, programu Macieja Zembatego w III Programie Polskiego Radia.

Uczestnik międzynarodowego Przeglądu Form Teatralnych w Antwerpii (Belgia) w roku 1993. Zaprezentował tam recital wierszy Josifa Brodskiego pt. „Świat widzialny” w przekładach Stanisława Barańczaka i Katarzyny Krzyżewskiej z własną muzyką i aranżacjami.

Uczestniczył w koncercie „Kraina łagodności” na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w roku 1995 i 1996. Wystąpił ze swoimi recitalami na „Przeglądzie Piosenki Aktorskiej” we Wrocławiu w 1989 i 1996 roku.

Dorobek artystyczny:
– Autorska płyta analogowa „Autoportret I” (Muza – Polskie Nagrania 1989),
– Autorska płyta CD „AVE” (Pomaton EMI 1999),
– CD „Superata” (Pomaton EMI 2000), – Projekt muzyczny Jerzego Satanowskiego „Zanim będziesz u brzegu” (duet z Hanną Banaszak)
– „Nie żałuję” i „Przepraszam za świat” – piosenki Agnieszki Osieckiej z muzyką Jerzego Satanowskiego
– oraz wiele indywidualnych recitali w kraju i za granicą.

Zdjęcie i informację znaleziono na stronie sąsiadów sandomierz.net.

Więcej informacji o artyście na stronach:
czyzykiewicz.dll.pl
czyzykiewicz.com