„Bartosz” 2006

V Nadwiślański Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „Bartosz” 2006 Rywalizacja sztangistów – Mariusz Pudzianowski – tai chi

W sobotę, 6 maja br odbędzie się w Tarnobrzegu V Nadwiślański Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „Bartosz” 2006. „Bartosz” jest otwartym turniejem sportowym. Ma integracyjny charakter. Może wziąć w nim udział każdy, kto uprawia sporty siłowe. Zawody obejmują jedną konkurencję – wyciskanie sztangi leżąc.


————————-
Jest to jedna z nielicznych dyscyplin sportowych, w których osoby sprawne i niepełnosprawne mogą ze sobą wzajemnie rywalizować. Celem turnieju jest popularyzowanie sportów siłowych oraz propagowanie aktywnego uprawiania sportu wśród osób niepełnosprawnych. W bieżącym roku edycja „Bartosza” zbiega się z dziesięcioleciem istnienia sekcji wyciskania sztangi leżąc, która działa przy stowarzyszeniu „Integracja”.

Piątą edycję „Bartosza” uświetnią atrakcyjne pokazy. Będziemy mogli podziwiać ogromną siłę i sprawność fizyczną Mariusza Pudzianowskiego – strongmana, trzykrotnego mistrza świata. Będzie również pokaz tai chi przygotowany przez Łukasza Klejnberga – ucznia chińskiego mistrza Zhang Feng Juna. Tai chi jest jednym ze stylów walki chińskiej sztuki wojennej Wushu. Można go uprawiać w każdym wieku. Ze względu na swoje szczególne walory rekreacyjne i zdrowotne cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie.

Turniej z roku na rok zdobywa coraz większą popularność i uznanie. Spodziewamy się ponad 50 zawodniczek i zawodników. Dla niepełnosprawnych uczestników zawodów będzie to ostatni sprawdzian formy przed mistrzostwami Polski, które odbędą się dwa tygodnie później w Bydgoszczy. Organizatorami „Bartosza” są „Integracja – Stowarzyszenie Sprawnych Inaczej i Przyjaciół” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wisła”. Patronat medialny: „Kulturystyka i fitness” i „Nasze sprawy”.
Zgłoszenia do 21 kwietnia br, kontakt: www.integracja.livenet.pl

Stowarzyszenie „Integracja” powstało w 1999 roku. Podstawowym kierunkiem działania jest sport. Obecnie przy stowarzyszeniu działa pięć sekcji: wyciskania sztangi leżąc, kulturystyki i fitness, pływania, rehabilitacji ruchowej i tenisa stołowego. Początki sekcji wyciskania sztangi leżąc sięgają roku 1996, a pierwszy „Bartosz” odbył się w 2002 roku. Oprócz działalności sportowej podejmujemy również różnorodne działania, których celem jest wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych. Z powodzeniem zrealizowaliśmy własną strategię PR, której bezpośrednimi efektami są między innymi: promowanie aktywności społecznej osób niepełnosprawnych, propagowanie uprawiania sportu, promocja grupy liderów, a także zmiana nastawienia i postaw względem niepełnosprawności oraz samego stowarzyszenia. Działamy na terenie Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Jesteśmy zrzeszeni w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” oraz Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Roman Dąbrowski
Rzecznik prasowy turnieju

Patroni medialni: www.kif.pl, www.naszesprawy.com.pl


Mariusz Pudzianowski – sylwetka, osiągnięcia i rekordy – zob. www.pudzian.pl


Łukasz Klejnberg – uczeń chińskiego mistrza Zhang Feng Juna