Brązowy medal niepełnosprawnych

W ostatni weekend w Siedlcach odbył się Drużynowy Puchar Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Wśród z 17 drużyn z całej Polski wystąpiła drużyna IKS Tarnobrzeg reprezentująca nasze miasto i Podkarpacie, w składzie Grażyna Gądek, Krzysztof Żyłka (wózek), Maciej Nalepka ( wózek ) i Krzysztof Kowalski.

Zawody rozpoczęły się w sobotę indywidualnym turniejem Open najlepszych zawodników w kraju grających na wózkach i grających na stojąco.
Nasz zawodnik Maciej Nalepka odniósł kolejny sukces, zdobywając brązowy medal w rywalizacji z najlepszymi 16 zawodnikami grającymi na wózkach.
Walce o wejście do finału przegrał 3:0 z późniejszym zwycięzcą tej kategorii Rafałem Lisem ze Startu Siedlce wielokrotnym reprezentantem i Mistrzem Polski.

W pojedynku o brąz wygrał po emocjonującej walce 3:2 z Adamem Kologryfem ze Startu Zielona Góra.

Natomiast Krzysztof Kowalski pokonał 3:0 Jerzego Kowola z Katowic i wszedł do 16, by później ulec 0:3 Marcinowi Skrzyneckiemu z IKS Warszawa wielokrotnemu medaliście MP.
Pozostali zawodnicy Grażyna Gądek, Krzysztof Żyłka przegrali swoje pierwsze gry i odpadli z turnieju.

Następnie przystąpiono do rywalizacji drużynowej. Drużyna IKS Tarnobrzeg znalazła się w grupie z Startem Siedlce (jak się okazało później ze zwycięzcą Pucharu Polski) i drugą drużyną IKS Warszawa.
W swoim debiucie drużyna IKS przegrała 0:5 ze Startem Siedlce natomiast po dramatycznej walce uległa II IKS Warszawa 2:3. Swoje mecze wygrali zarówno Krzysztof Żyłka jak i Maciek Nalepka.


Drużyna IKS Tarnobrzeg

Nasz debiut w Pucharze Polski uważam za udany. 12 miejsce drużyny i kolejny raz nie zawiódł Maciek Nalepka. Przypomnę, że oprócz brązowego medalu w Pucharze Polski zdobył on w tym roku srebrny medal Mistrzostw Polski i był II w Międzynarodowym Turnieju w Puławach.


Maciej Nalepka – brązowy medal Pucharu Polski

Pozostali zawodnicy spisali się również znakomicie. Krzysztof Żyłka wygrał Międzynarodowy Turniej w Puławach, był IV w Mistrzostwach Polski, brał udział w Międzynarodowym Turnieju „Polish Open” w Cetniewie a następnie był na zgrupowaniu reprezentacji w Drzonkowie.


Najlepsze drużyny w Pucharze Polski

Sezon 2006 jest pierwszym tak udanym sezonem tenisistów stołowych naszego klubu.
Dziękujemy Firmie SELTAR z Tarnobrzega bo bez ich pomocy nasze wyjazdy nie doszłyby do skutku. Mimo, że są duże sukcesy to brakuję większego wsparcia, pomocy finansowej miasta. Dofinansowanie roczne 2 tys. złotych przez Urząd Miejski na cały klub(sporty siłowe, tenis stołowy, pływanie) to kropla w morzu naszych potrzeb.

Co z tą kwotą można zrobić?! Wynająć raz busa dla niepełnosprawnych na wyjazd na MP. Co z pozostałymi wyjazdami, treningami, zakupem sprzętu itp. Oprócz tenisa stołowego prowadzimy również zajęcia, treningi ze sprawną młodzieżą i dorosłymi w sportach siłowych (podnoszenie ciężarów, trójbój siłowy, wyciskanie) i odnosimy duże sukcesy.

Planujemy stworzyć prawdziwa bazę treningową dla tenisa stołowego niepełnosprawnych (zatrudnić trenera) i stworzyć silną rozwijającą się sekcje. Chcemy iść w ślady zawodniczek i zawodników sprawnych, których w historii naszego miasta było wielu.
Sukcesy są!!! Zawodników mamy z całego Podkarpacia (jesteśmy jedyną sekcją w tym rejonie) i przychodzą nowi.


Zwyciężcy w kategorii Open wózki (z prawej Maciej Nalepka IKS Tarnobrzeg)

Potrzebujemy przyjaznego spojrzenia władz miasta, pomocy, większego wsparcia finansowego bo swoimi sukcesami, zdobytymi medalami promujemy Tarnobrzeg.
Szukamy również sponsorów, których chcemy zainteresować naszymi sukcesami. – powiedział Radek Zięba prezes IKS Tarnobrzeg

Wyniki;

Drużynowy Puchar Polski
1. Start Siedlce
2. Start Wejherowo
3. Start Radom.
-.
12. IKS Tarnobrzeg
Kategoria Open wózki men
1. Rafał Lis (Start Siedlce)
2. Mariusz Czerwiński (Start Radom)
3. Maciej Nalepka (IKS Tarnobrzeg)
Kategoria Open wózki women
1. Alicja Szuta (Start Wejherowo)
2. Barbara Barszcz (Start Białystok)
3. Barbara Rompa (Start-Szansa Gdańsk).
Open mężczyzn (stojący)
1. Ernest Gardynik (Start-Szansa Gdańsk) przed
2. Piotr Grudzień (Start Siedlce),
3. Mirosław Kowalski (Start Radom)
Open kobiet (stojący)
1. Małgorzata Grzelak (IKS Warszawa)
2. Krystyna Jagodzińska (Start Siedlce)
3. Maria Wajstuch (KSN Start Warszawa).

Informację nadesłał IKS Tarnobrzeg