Będzie odkomarzanie!

W środę (13 sierpnia) o godz. 7:00 rozpocznie się w Tarnobrzegu odkomarzanie. Insekty będą zwalczane metodą namgławiania – podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Odkomarzania wykonane na początku czerwca spowodowało że w Tarnobrzegu nie było komarów – mówią specjaliści z firmy wykonującej namgławianie – niestety po przejściu fali powodziowej na Wiśle komary wylęgły się w ogromnych ilościach.

Aby dokładnie oczyścić miasto z komarów, namgławiane będą siedliska insektów na terenach zielonych i obszarach wodnych, a cała akcja potrwa dwa lub nawet trzy dni. W środę namgławiane będą tereny gdzie komarów jest najwięcej, czyli osiedla Przywiśle, Dzików i Nadole wraz z ogródkami. Potem specjaliści zajmą się resztą, czyli osiedlami Mokrzyszów, rejonem Kamionki z ogródkami oraz Zwierzyńcem, osiedlem Piastów i parkiem dzikowskim.

Ostateczny koszt „wojny z komarami” będzie znany po zakończeniu namgławiania. Czerwcowa akcja kosztowała niespełna 20 tysięcy złotych.

Pomimo iż środek używany w namgławianiu nie jest niebezpieczny dla ludzi i zwierząt (z wyjątkiem insektów) apelujemy, aby w czasie oraz bezpośrednio po namgławianiu unikać przebywania w miejscach prowadzonej akcji.

Informację nadesłał UM Tarnobrzeg