Dwa srebra dla Jacka Czecha

Podczas odbywających się w Reykjaviku ME w pływaniu osób niepełnosprawnych, Tarnobrzeżanin Jacek Czech zdobył 2 srebrne medale i tytuły wicemistrza Europy. Pierwszego dnia zawodów na dystansie 50m stylem dowolnym zdobył srebrny medal z czasem 1.09.59 ulegając w finale jedynie Anglikowi Jamsowi Andersonowi, który uzyskał czas 1.09.24.
Szóstego dnia mistrzostw zdobył swój drugie wicemistrzostwo, tym razem na 100 m stylem dowolnym z czasem 2.27.84 (rekord życiowy), pierwszy był Rosjanin Dmitry Kokarev z czasem 2.26.00.

Obydwa wyścigi były bardzo pasjonujące, gdyż do ostatniej chwili walka
toczyła się u ułamki sekund. Siódmego i ostatniego dnia mistrzostw, Jacek w finale na 50m grzbietem był piąty, z czasem 1.12.46 przegrywając walkę o srebrny medal z Grekiem i Izraelczykiem dosłownie o pół sekundy, czas Greka (3 miejsce ) 1.12.03, czas Izraelczyka 1.12.19.
Był to jednak pierwszy start Jacka w imprezie tej rangi, jest to więc wielki sukces tarnobrzeskiego pływaka. Z pewnością w przyszłym roku Jacek będzie walczył równie zawzięcie na mistrzostwach świata w Holandii, jednak już nie tak odległym celem są igrzyska olimpijskie w Londynie w 2012 roku.

Trenerem Jacka od samego początku jego przygody z pływaniem tj od 2004 roku jest Tarnobrzeżanin Krzysztof Dydo.