TVN24 gościem Kuźni Dziennikarskiej

Dziennikarze telewizji TVN24 i Polskiej Agencji Prasowej będą gośćmitrzeciej odsłony Kuźni Dziennikarskiej. Zajęcia odbędą się w najbliższyweekend w Środowiskowym Domu Kultury w Tarnobrzegu.  Osoby, które chcądołączyć do grupy warsztatowej mogą przesłać swoje dane na adres: warsztaty@twojregion24.pl

W sobotę gościem specjalnym Kuźni będzie dziennikarka telewizji TVN24 Anna Borkowska, natomiast w niedzielę – dziennikarz działu społeczno-politycznego Polskiej Agencji Prasowej, Grzegorz Dyjak.
Zajęcia poprowadzi Paweł Rozwód (Fakt, Rzeczpospolita, Metropol) z Polskiej Agencji Prasowej. Gościem będzie także Joanna Rybczyńska z Tygodnika Sztafeta.

Tematyka warsztatów będzie dotyczyła m.in. gatunków publicystycznych (reportażu, wywiadu i felietonu), a także relacji dziennikarskich. Nie zabraknie zajęć praktycznych.

Kuźnia Dziennikarska to projekt, którego celem jest stworzenie młodym ludziom szansy na zdobycie umiejętności niezbędnych w zawodzie dziennikarza. Warsztaty odbywają podczas jednego weekendu w miesiącu – od listopada do czerwca. Zostały one zaplanowane, jako  połączenie multimedialnych wykładów z ćwiczeniami praktycznymi w oparciu o nowoczesne metody dydaktyczne.

Uczestnicy mają okazję spotykać się z dziennikarzami z największych ogólnopolskich i regionalnych redakcji oraz z osobami związanymi z mediami. Podczas zajęć poznają różne formy i gatunki  tekstu, elementy jego kompozycji, a także język wypowiedzi dziennikarskiej. Ponadto dowiadują się, w jaki sposób gromadzić i selekcjonować informacje, jak przeprowadzać relacje z imprez społecznych, kulturalnych i sportowych.