Śpiewograniec 2010

W ostatni weekend lutego Tarnobrzeg stanie się stolicą harcerskiej piosenki. W dniach 26-28 lutego odbędzie się ŚPIEWOGRANIEC.

To już 17 edycja ogólnopolskiego festiwalu piosenki harcerskiej, którego początki sięgają 1989 roku.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 30 zespołów z łączną ilością ponad 230 harcerzy. Do naszego miasta przyjadą m.in. harcerze z Warszawy ,Krakowa, Katowic, Łodzi, Rzeszowa i Gorlic. W ubiegłym roku główną nagrodę zdobył zespół „Ósmy Dzień Tygodnia” z Rydułtów (woj. śląskie). Główny konkurs rozpocznie się w sobotę w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Od godziny 9 w sali koncertowej będą trwać przesłuchania, podczas których jury oceniać będzie zgłoszone zespoły. Każdy z zespołów wykona po 2 piosenki obowiązkowe oraz w kategorii dodatkowej pt. „GÓRY”. Zespoły oceniane są w dwóch rożnych kategoriach: zespoły grające własny akompaniament oraz korzystające z podkładów. Przesłuchania koncertowe trwać będą do godzin popołudniowych. Uczestnicy o wynikach dowiedzą się jeszcze tego samego dnia. 

Koncert Galowy, z wynikami oraz występem gwiazdy wieczoru – zespołu: Małżeństwo z rozsądku rozpocznie się o godzinie 19. Niestety, ze względu na dużą ilość uczestników, koncert jest zamknięty. 

Organizatorami festiwalu są: Stowarzyszenie ESTEKA,
Zespół Redakcyjny SYNOGARLICA oraz
11 Tarnobrzeska Drużyna Harcerska „Wrzosowisko”.