„Śnieżna Pantera” zdobywa Warszawę!

W miniony weekend odbyły się w stolicy VI Mistrzostwa Warszawy Wushu.

Zawody miały charakter otwarty i uczestniczyła w nich duża grupa zawodniczek i zawodników z licznie działających w naszym kraju różnych szkól i ośrodków kung fu.

Działającą w Nowej Dębie i Tarnobrzegu Szkołę Chińskich Sztuk Walki „Nan Bei – Śnieżna Pantera” reprezentowało ośmioro zawodników. Byli to: Elżbieta Małecka, Łukasz Klejnberg, Wojciech Wesoliński i Piotr Gimbut oraz czwórka debiutantów – Katarzyna Urbańska, Joanna Urbańska, Ewa Lewicka i Renata Dąbrowska. Wszyscy startowali w konkurencjach tai chi, ale w różnych grupach wiekowych. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze! W sumie wywalczyli 12 medali – osiem złotych, dwa srebrne i dwa brązowe. Szczególne słowa uznania należą się debiutantkom, które zdobyły łącznie aż 5 medali – dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe oraz Elżbiecie Małeckiej – zdobywczyni pucharu dla najlepszej zawodniczki.

Reprezentacja

Do tych mistrzostw nasi zawodnicy przygotowywali się przez pięć dni w tygodniu. Dzięki wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba jest możliwość systematycznego prowadzenia dodatkowych treningów w Szkole Podstawowej nr 2 także w weekendy. Trenerem naszych zawodników jest Łukasz Klejnberg, który – od stycznia bieżącego roku – jest również reprezentantem Kadry Narodowej Polskiego Związku Wushu. Jak sam mówi, z osiągniętych wyników jest bardzo zadowolony. Zawody ocenia krótko – „To był udany występ!”, a zdobyte doświadczenie pozwoli wszystkim lepiej przygotować się do kolejnych zawodów, które odbędą się w maju. Z tego względu, zaraz po świętach, rozpoczną się intensywne treningi. Pracy jest dużo, bowiem tym razem nasi zawodnicy będą rywalizować z reprezentantami innych krajów.

Na zawodach reprezentanci „Śnieżnej Pantery” wystąpili wspólnie ze swoimi przyjaciółmi z rzeszowskiego ośrodka kung fu „Nan Bei – Tygrys’’. Zawody odbyły się w dniach 26 – 27 marca br, a ich organizatorem był Polski Związek Wushu.

Informacja:
Roman Dąbrowski
„Nan Bei – Śnieżna Pantera”

Zawodniczki