Trzy wicemistrzostwa Jacka Czecha

Jacek Czech, pływak z Tarnobrzegu trzykrotnie stawał na podium odbywających się w holenderskim Eindhoven Mistrzostwach Świata w Pływaniu ON (15-21.08.2010), zdobywając 3 srebne medale i zostając trzykrotnie wicemistrzem świata.

Już pierwszego dnia w eliminacjach na 50  metrów stylem dowolnym ustanowił nowy rekord Polski (1.06.55) co pozwoliło mu na start w finale z drugim czasem. Finał był niesamowity, Jacek po zaciętej walce był drugi, zdobywając swoje pierwsze srebro z czasem  (1.06.01) . Pierwszy był Rosjanin Dmitry Kokarev, z którym jak się okazało Jacek walczył również w pozostałych finałach.

Czwartego dnia tj 18.08.2010 Jacek znów w porannych eliminacjach na 50 metrów stylem grzbietowym wszedł do finału z drugim czasem (1.09.16). Wieczorny finał okazał się jeszcze bardziej emocjonujący. Jackowi zabrakło tylko niecałe 3 sekundy do wygrania z Rosjaninem i również tym razem ustanawiając nowy rekord polski ( 1.06.44) zajął 2 miejsce i odebrał srebrny medal i tytuł wicemistrza świata.

Ostatni dzień występów Jacka tj 20.08.2010 to poranne eliminacje na 100m stylem dowolnym i znów drugi czas w eliminacjach kolejny rekord polski i niesamowity popołudniowy finał gdzie Jacek po raz kolejny ustanawia nowy rekord polski i z czasem ( 2.23.55) zajmuje drugie miejsce i zdobywa swój trzeci  srebrny medal mistrzostw Świata w Eindhoven.

Jacek jest bardzo zadowolony ze swoich występów i osiągnięć, trzy srebrne medale, trzy rekordy Polski i ciężka walka z najlepszymi na świecie. To wielki sukces choć Jacek mówi o niedosycie, chciał usłyszeć choć jeden raz Mazurka Dąbrowskiego granego dla niego. Jednak cieszy się bardzo i wie że ciężka praca, miesiące przygotowań nie poszły na marne.

Teraz już otwarta droga do Olimpiady w Londynie w 2012 roku. Jacek wywalczył już na niej swoje miejsce jak również dwa dla innych z naszej reprezentacji. Każdy medal tutaj liczy się podwójnie, po pierwsze to Mistrzostwa Świata po drugie to miejscówka na Olimpiadzie w Londynie. Zawody w Eindhoven zachwyciły wszystkich, stratowało około 670 zawodników z prawie 50 krajów, z każdego zakątka Świata, każdego dnia na trybunach zasiadało około 1000 widzów, relacje na żywo pokazywało Paralimpictv w internecie, które oglądało dziennie ponad 10000 osób. Tym bardziej cieszy nas sukces Jacka, jego medale i jego obecność na tak wielkiej światowej imprezie.