Ćwierć wieku tarnobrzeskiego FRAM-u

Od 3 do 5 września w Tarnobrzeskim Domu Kultury królować będzie Studio Tańca i Ruchu FRAM.

To właśnie wtedy członkowie najbardziej popularnej grupy taneczno-wokalnej w Tarnobrzegu obchodzić będą 25-lecie jej istnienia.

Organizatorzy obchodów 25. urodzin FRAM-u postanowili we wrześniu zaaranżować trzydniowy koncert, który będzie okazją do spotkania osób, które kiedyś tańczyły lub teraz tańczą we FRAM-ie.

W piątek (3 września) FRAM-ówki zatańczą i zaśpiewają dla zaproszonych gości oraz przedstawicieli władz samorządowych. W sobotę (4 września) odbędzie się „Koncert pokoleń”, w którym udział wezmą zarówno byli, jak i obecni członkowie FRAM-u. Wreszcie w niedzielę (5 września) wszystkie obecne grupy taneczne FRAM-u zaprezentują specjalny program artystyczny dla osób, które kiedyś tańczyły w zespole.


Fot.Grzegorz Lipiec. W ciągu tych 25 lat w tarnobrzeskim FRAM-ie tańczyło kilka tysięcy dzieci i młodzieży. Spora grupa byłych FRAM-owiczów spotka się z obecnymi członkami studia we wrześniu w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Wszystkie te imprezy są zamknięte i mogą w nich uczestniczyć tylko osoby związane ze Studiem Tańca i Ruchu FRAM. Warunkiem uczestnictwa w trzydniowych urodzinach FRAM-u jest wpłata na konto bankowe (numer: 68-9434-0002-2001-1000-0717-0001) 120 złotych. Każdy uczestnik otrzyma książkę o historii studia oraz pamiątkowe nagranie filmowe. Swój udział w urodzinach zespołu można zgłaszać drogą elektroniczną na adres: pdum@wp.pl.


Fot.Grzegorz Lipiec. Studio Tańca i Ruchu FRAM to nie tylko taniec, ale również i nauka śpiewu.

Koncerty dla mieszkańców Tarnobrzega z okazji 25-lecia istnienia zespołu odbędą się w październiku.

Studio Tańca i Ruchu FRAM zostało założone w 1985 roku przez Jadwigę oraz Dariusza Chmielowców. Obecnie FRAM tworzy 11 grup wiekowych – są to dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat, w sumie ponad 200 osób.
Więcej szczegółów na stronie www.fram.prv.pl.
Grzegorz LIPIEC