„ZŁE PSY” zagrają w stalowowolskim MC-2

ZŁE PSY, to grupa gitarzysty – Andrzeja Nowaka – założyciela legendarnego zespołu TSA. Lider zafascynowany od wielu lat Ameryką, bluesem i motocyklami, oprócz heavy metalowego TSA, zawsze chciał stworzyć zespół grający muzykę ?pełną kurzu amerykańskich autostrad i pomruku motocykla Harley-Davidson?.

Po latach muzycznej kariery z TSA (którego jest do dzisiaj filarem), występach u boku największych gwiazd polskiego rocka i w wielu muzycznych projektach, od 1999 roku występuje ze swoją nową grupą ? ZŁE PSY. Swoimi korzeniami muzyka ZŁYCH PSÓW sięga aż do wartkich nurtów Misissipi i bezdroży USA, które Andrzej dotknął własną stopą, mieszkając przez lata w Stanach.

Kariera zespołu związana była od początku ze światem motocykli i psami rasy pitbull, w których Andrzej jest zakochany od lat. Ma to swoje potwierdzenie w nazwie zespołu i muzyce. Pierwsze koncerty ZŁYCH PSÓW miały miejsce na licznie organizowanych w Polsce zlotach motocyklowych, gdzie spotykały się zawsze z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Grupa stała się znana w całym kraju, a jej twórczością zainteresowała się wytwórnia płytowa Metal Mind Productions, czego rezultatem było wydanie w 2003 roku pierwszego CD ZŁYCH PSÓW ? ?FOREVER?. Po jej wydaniu zainteresowanie grupą wzrosło, a płyta znikała ze sklepów ? otrzymując bardzo dobre recenzje w fachowej prasie (?Metal Hammer?, ?Teraz Rock?).

W latach 2004-2007 ZŁE PSY ograniczyły działalność koncertową z powodu zaangażowania Andrzeja Nowaka w przygotowanie nowej płyty TSA ?Proceder? i trasy koncertowe promujące album.
W bieżącym roku ZŁE PSY wracają do życia koncertowego w nowym, sensacyjnym składzie (m.in. z Markiem Kapłonem ? perkusistą TSA!) i z premierowymi kompozycjami, autorstwa Andrzeja Nowaka. Grupa przygotowuje obecnie materiał na kolejną płytę.
Koncert ZŁYCH PSÓW po prostu trzeba zobaczyć ?na żywo?, gdyż zespół jest szalenie widowiskowy, a sceniczny magnetyzm lidera to ogromny jego atut. Rozpoznawalny sound perkusji Marka Kapłona, charakterystyczne brzmienie gitar Andrzeja Nowaka i Jacka Kasprzyka oraz crossowy bas Pawła Nafusa, tworzą niepowtarzalny styl grupy ? który Andrzej nazywa ?pitbull rockiem?. Część programu każdego koncertu ZŁYCH PSÓW, to swego rodzaju hołd dla ?ojca polskiego blues-rocka? – Tadeusza Nalepy, z którym Andrzej i Marek nagrali w latach 80-tych znakomite płyty. ZŁE PSY stały się już dziś rozpoznawalną marką i śmiało można powiedzieć, że nazwę i nagrania grupy zna każdy miłośnik bluesa, rock and rolla i motocykli.

Wszelkie informacje o zespole, serwis zdjęciowy oraz inne multimedia, dostępne są w oficjalnym serwisie internetowym: www.zlepsy.com.pl

ZŁE PSY grają obecnie w składzie:
Andrzej Nowak (również TSA) – śpiew, gitara
Marek Kapłon (również TSA) ? perkusja, bez śpiewu
Jacek Kasprzyk – gitara, śpiew
Paweł Nafus – bas i czasem śpiew

Data imprezy: Piątek, 1 października 2010 r.
Początek imprezy: godz. 20:00
Cena biletu: Przedsprzedaż 25/30 zł. Sklep „Petrus”, „MC-2”
Koncert odbędzie się w klubie MC-2 w Stalowej Woli