Uczyli jak ratować

Lekarze, ratownicy medyczni oraz pielęgniarki ze Szpitalnego Oddziału Ratowniczego przygotowali w minionym tygodniu dla tarnobrzeżan wyjątkową lekcję udzielania pierwszej pomocy w ramach Dnia Ratownictwa Medycznego.

Pracownicy SOR-u wspólnie z dyrekcją szpitala już po raz drugi zorganizowali na tarnobrzeskim rynku specjalistyczne pokazy, w których udział mogli wziąć wszyscy bez względu na wiek. Nauka resuscytacji czy postępowanie przy omdleniach to tylko niektóre zagadnienia, jakie omawiali i prezentowali podczas Dnia Ratownictwa Medycznego tarnobrzescy ratownicy. Organizatorzy przygotowali także specjalny pokaz, symulację wypadku drogowego, w którym samochód potrącił kobietę z dzieckiem w wózku. Najmłodsi widzowie z zaciekawienie zwiedzali także wnętrze ambulansów. Wielu tarnobrzeżan, którzy uczestniczyli w Dniu Ratownictwa Medycznego skorzystało także z możliwości bezpłatnego zmierzenia sobie poziomu glukozy i ciśnienia krwi.
– Takie lekcje są bardzo ważne i potrzebne w szczególności kiedy dotyczą ratowania zdrowia czy życia ? mówi Jan Dziubiński, Prezydent Tarnobrzega. ? Być może któryś z tych młodych tarnobrzeżan albo ktoś z przechodniów znajdzie się kiedyś w sytuacji, że będzie musiał udzielić pierwszej pomocy. Niezwykle ważne jest to, aby wiedział co w tedy należy zrobić ? dodaje prezydent Dziubiński.
W organizację Dnia Ratownictwa Medycznego włączyła się także Państwowa Straż Pożarna w Tarnobrzegu, a także Żandarmeria Wojskowa.

Fot. Agata Rybka
Więcej zdjęć na oficjalnej stronie miejskiej.