Siarka Tarnobrzeg ? Avia Świdnik – relacja

W sobotę, 23 października piłkarze Siarki Tarnobrzeg po emocjonującym i pełnym walki meczu pokonali 3-1 drużynę Avii Świdnik. Było to już szóste zwycięstwo Siarkowców przed własną publicznością w tym sezonie.
Pierwsza bramka w meczu padła w 21 minucie z rzutu karnego podyktowanego po faulu obrońcy gości na napastniku Siarki – Tomaszu Walacie. Jedenastkę perfekcyjnie wykonał sam poszkodowany, zdobywając tym samym dwunastą bramkę w tym sezonie.

Na 2-0 dla Siarki w 42 minucie wynik podwyższył Daniel Beszczyński, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doskonale odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Avii, i z bliskiej odległości mocnym strzałem wpakował piłkę do bramki. W 56 minucie meczu gościom udało się zdobyć kontaktową bramkę. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Radosław Muszyński.

Piłkarzom Avii mimo ambitnej walki nie udało się doprowadzić do wyrównania. W końcówce spotkania trzecią bramkę strzelili natomiast Siarkowcy. Siódme w tym sezonie zwycięstwo Siarki przypieczętował w 87 minucie znów strzałem z jedenastu metrów – drugi raz w tym spotkaniu faulowany w polu karnym – Tomasz Walat. Dzięki temu trafieniu zawodnik Siarki umocnił swoją pozycję na czele klasyfikacji strzelców grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi.
Trzy punkty zdobyte w sobotę pozwoliły drużynie Siarki wrócić na fotel lidera tabeli.
– Myślę że postawiliśmy Siarce trudne warunki i zagraliśmy niezłe spotkanie, ale skończyło się tak, jak się skończyło ? mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Avii, Tomasz Wojciechowski.

– Avia to na pewno najlepsza drużyna, jaka w tym sezonie przyjechała na mecz do Tarnobrzega. W naszym wykonaniu nie było to najlepsze spotkanie ale najważniejsze, że graliśmy bardzo skutecznie i zdobyliśmy kolejne trzy punkty ? mówił natomiast trener gospodarzy, Adam Mażysz.

Drużyny Siarki i Avii wybiegły na boisko w następujących składach:
Siarka Tarnobrzeg: Ćwiczak – Kabata, Jakubiec, Łukawski, Beszczyński – Kwieciński, Duda, Hynowski, Kuranty, Mazurkiewicz ? Walat.
Avia Świdnik: Majewski – Stępniewski Grzegorczyk, Paluszek, Kubiak – Muszyński, Pranagal, Jeleniewski, Król – Rusiecki, Mazurek.
Na stadionie przy Al. Niepodległości 2 mecz obserwowało 400 widzów.