Maciej Balcar i Nie-Bo – koncert w TDK

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na koncert Maciej Balcar & NIE-BO, który rozpocznie się 29 stycznia 2011r., godz. 18.00 na sali widowiskowej. Podczas koncertu można będzie nabyć płytę wokalisty, a po nim odbędzie się spotkanie w kawiarni TDK, na którym wykonawca będzie podpisywał swoje płyty.

Maciej Balcar to autor tekstów, muzyk, kompozytor, a także aktor teatralny i filmowy. Pierwszy solowy album, krążek pt.. „Czarno” wydał w 1998 roku. Od 2001 roku jest wokalistą zespołu Dżem. Na swoim koncie ma także współpracę z grupami Vicky Victim, Blues Forever czy Harlem oraz występy na niezliczonej ilości imprez i festiwali. Jego umiejętności aktorskie podziwiać można m.in. w filmie pt. „Marion du Faouet” z 1996 roku, spektaklu Teatrze Telewizji pt. ?Gorący Oddech Pustyni? (1999), rock-operze ?Jesus Christ Superstar? (2000) oraz w filmie Jana Kidawy Błońskiego pt. ?Skazany na Bluesa? (2005).

Koncert promuje drugą solową płyta Macieja Balcara pt. ?Ogień i Woda”, która ukazała się  9 listopada 2010. W nagraniu nowej płyty Maćkowi towarzyszył zespół Nie-Bo(Maciej Balcar, Krzysztof Krupa, Robert Lubera, Piotr Wojtanowski „Quentin”)

Pilotażowym utworem płyty ?Ogień i woda?, jest „Wolność” – jedna z najbardziej osobistych piosenek Marka Grechuty .Na solowym albumie, oprócz nowej aranżacji ?Wolności?, Balcar prezentuje 11 autorskich kompozycji, w tym między innymi utwór inspirowany tekstem C.K. Norwida ?Po to właśnie?.

Cena biletu 20 zł, sprzedaż:  
Tarnobrzeski Dom Kultury
ul. Słowackiego 2
Dział Organizacji Imprez, pokój 47
Tel.: 15 822-21-10 wew. 32