Tarnobrzeski ?Rolnik? otworzył swoje podwoje

Dnia 18 marca 2011r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego (dawny ?Rolnik?) otworzył swoje podwoje dla odwiedzających go gimnazjalistów.

Szkołę odwiedziły zorganizowane grupy młodzieży z Tarnobrzega i gmin ościennych.

Po uroczystym otwarciu imprezy, dla licznie zgromadzonej w sali gimnastycznej młodzieży i ich opiekunów, rozpoczął się bardzo atrakcyjny program artystyczny. Swoje talenty zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Okazało się, że jest ich niemało. Gimnazjaliści mogli podziwiać pokazy tańców nowoczesnych i tradycyjnych oraz przekonać się o wysokim stopniu umuzykalnienia swoich starszych kolegów i koleżanek. 

Okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły była możliwa na kilka sposobów. Otóż specjalnie dla naszych gości zostały zorganizowane stoiska, na których uczniowie reklamowali poszczególne kierunki kształcenia: technik ekonomista , agrobiznesu architektury krajobrazu, żywienia i hotelarstwa. Nowością były w tym roku licea profilowane: socjalne i ekonomiczno-administracyjne. Każdy z kierunków próbował przekonać gości, że to właśnie tutaj powinni rozpocząć naukę.

Młodzież gimnazjalna mogła podziwiać happening o mleku przygotowany przez technikum żywienia i gospodarstwa domowego, prace uczniów – technikum architektury krajobrazu. Oprócz tego przewidziano także prezentację multimedialną, która przybliżyła zasady rekrutacji i atuty szkoły. Nie zabrakło również informatorów i ulotek, które schodziły jak ?świeże bułeczki?.

Następnie goście przemaszerowali do budynku szkoły i tam w asyście naszych uczniów udali się do pracowni komputerowych, sal dydaktycznych, zwiedzili bibliotekę i sale gimnastyczną. Nie wiemy, czy młodzież, która odwiedziła szkołę wróci tu we wrześniu, ale jedno wiemy na pewno żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione. Szkoła stała się bliższa przyszłym uczniom przez sam fakt poznania reguł jej działania zarówno tych oficjalnych jak i tych przekazywanych sobie z ust do ust, które także tworzą klimat szkoły.

Info i fot: ZSP nr 2 w Tarnobrzegu