Dzień dziecka w Tarnobrzegu

W tym roku dzieci (i rodzice) mają kilka atrakcji do wyboru.

W planach jest Plenerowy Dzień Dziecka na os.Wielowieś, akcja Tarnobrzeg Dzieciom na tarnobrzeskim rynku oraz koncert galowy festiwalu Wygraj Sukces na hali OSiR.

Akcję Tarnobrzeg Dzieciom organizuje stowarzyszenie ESTEKA przy udziale MBP, Stowarzyszenia „Bezpieczne Miasto” i MTVT. Rozpoczęcie o godz. 9:00 na pl. Bartosza Głowackiego. Impreza pod patronatem prezydenta miasta potrwa do godz. 14:30.

Grupa ubezpieczeniowa Aviva jest współorganizatorem Plenerowego Dnia Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Wielowsi w Tarnobrzegu. Pozostali organizatorzy to: Szkoła Podstawowa nr 8, Zarząd Osiedla Wielowieś i firma iprofStudio.pl.

Na piknik zaproszone są dzieci i rodzice z okolicznych szkół i przedszkoli, które ucierpiały w wyniku ubiegłorocznej powodzi. 
Plenerowy Dzień Dziecka potrwa od 12.00 do 20.00. W programie m. in.
– powitanie przez przedstawicieli szkoły, osiedla i władz miasta
– gry i zabawy dla dzieci
– konkursy międzyszkolne
– zawody w różnych konkurencjach sportowych
– Pikusiowa zjeżdżalnia dla dzieci (od Avivy)
– do kupienia za symboliczną złotówkę: ciasto, pieczone kiełbaski, bigos i grochówka z kuchni polowej – pieniądze zostaną przeznaczone na pomalowanie szkoły po powodzi
– o 13.00 przewidziany jest pokaz rycerski
W kwietniu grupa ubezpieczeniowa Aviva przekazała 50 tys. zł na pomoc w likwidacji skutków powodzi w Tarnobrzegu. Władze miasta przeznaczyły te pieniądze dla szkół, które ucierpiały podczas zeszłorocznego kataklizmu.

O godzinie 11:00 na hali OSiR rozpocznie się koncert galowy 16 Finału Festiwalu Wygraj Sukces. Na koncert zaprasza TDK i Studio Pro-Media. Na koncercie galowym wystąpią laureaci konkursu, Studio Tańca i Ruchu „FRAM” oraz 2 w 1 Boying School – Środowiskowy Dom Kultury w Tarnobrzegu.
Obowiązują bezpłatne wejściówki (do odbioru w TDK), które wezmą udział w losowaniu nagród.