Trzy medale dla zawodników IKS Tarnobrzeg

W Cluj-Napoca w Międzynarodowych Mistrzostwa Rumunii – Romanian International Open 2011, Reprezentacja Polski w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych Ruchowo zdobyła 15 medali. Zawodnicy z IKS Tarnobrzeg wywalczyli trzy medale, złoty i dwa srebrne.

To kolejny świetny międzynarodowy występ naszej trójki walczącej o udział w Igrzyskach Paraolimpijskich Londyn 2012.
W turnieju drużynowym w klasie 9-10, Karolina Pęk wraz z Małgorzatą Jankowską wywalczyły złoty medal pokonując Rosjanki, Węgierki, drużynę słoweńsko-polską i norwesko-holenderską, wszystkie rywalki po 3:0.

Wózkarze Maciej Nalepka i Krzysiek Żyłka startujący w klasie 4 zajęli wysokie 5-6 miejsce.

Natomiast w turnieju indywidualnym Maciej Nalepka w klasie 4, w 1/8 turnieju wygrał 3:1 z Hiszpanem Francisco Xavier Lopez Sayago i w półfinale ze Słowakiem Andrejem Meszarosem 3:0, a w finale przegrał ze Słowakiem Peterem Mihalikiem 0:3.

W tej samej klasie Krzysztof Żyłka w 1/8 turnieju wygrał 3:1 z zawodnikiem z Izraela Shaya Siada a w półfinale przegrał ze Słowakiem Peterem Mihalikiem 0:3. W walce o brązowy medal został pokonany przez drugiego Słowaka Andreja Meszarosa 1:3 i zajął wysokie 4 miejsce.

Karolina Pęk w klasie 9 zdobyła drugi medal w tym turnieju, teraz srebrny przegrywają w finale z inną Reprezentantkom Polski Małgorzatą Jankowską 1:3.

Nasi zawodnicy powiększyli swój dorobek punktowy w rankingu światowym o kolejne punkty. Karolina 480 pkt. i ma już 4020 pkt. , Maciek 555 i ma ponad 2000 pkt. a Krzysiek 340 punktów i zbliża się do 3000.