Drugie miejsce Tarnobrzega w rankingu Rzeczpospolitej

Tarnobrzeg zajął znakomite drugie miejsce w Polsce w rankingu Rzeczpospolitej ?Europejski samorząd?.

W kategorii ?miast na prawach powiatu? Tarnobrzeg był gorszy tylko od zwycięzcy ? Włocławka, a pokonał całą plejadę metropolii, m.in.: Gdańsk, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź i dynamicznych ośrodków miejskich, jak: Toruń, Rzeszów, Sopot i Bydgoszcz.

To duży sukces promocyjny miasta i wielka odpowiedzialność za rozpoczęte inwestycje ? uważa Prezydent Norbert Mastalerz

– Drugie miejsce w prestiżowym plebiscycie dziennika Rzeczpospolitej to niewątpliwie duży sukces promocyjny naszego miasta, który powinien procentować w przyszłości ? mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, który podczas wczorajszej gali w redakcji Rzeczpospolitej odebrał nagrodę z rąk Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka i Minister Rozwoju Regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej.

Przy ustalaniu kolejności miejsc w rankingu eksperci i dziennikarze ?Rzepy? brali m.in. pod uwagę wielkość pozyskanych funduszy z UE w przeliczeniu na mieszkańca oraz liczbę podpisanych umów na inwestycje finansowane z programów UE.

– Duża liczba umów to spore osiągnięcie moich poprzedników. Ale i wielka odpowiedzialność, która spoczywa na mnie i moich współpracownikach. Bo podpisanie umowy to początek, a nie koniec drogi. Dodam: drogi bardzo wyboistej, zważywszy na obecne możliwości i zadłużenie budżetu miasta. Zrobię jednak wszystko, aby ją bez przeszkód pokonać ? dodaje Norbert Mastalerz.