Sandomierska już wkrótce będzie przejezdna

Do 22 listopada br. zostanie wyremontowana i ?przebita? ulica Sandomierska. Kierowcy od dawna dopominali się, aby ulica Sandomierska była przejezdna, co z pewnością usprawni ruch samochodowy w tym rejonie.
Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

– Wiem, że wielu kierowców od dawna na to czeka. Cała procedura związana z przebiciem tej ulicy musiała niestety tyle potrwać, ponieważ musieliśmy zlecić opracowanie dokumentacji technicznej. To nie była kwestia, jak niektórzy sugerowali, ?wycięcia? słupków. Najważniejsze przecież jest bezpieczeństwo. Poza tym staraliśmy się o dofinansowanie z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i na ręce Pana dyrektora składam podziękowania za wsparcie tej inwestycji ? mówi Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Koszt przebudowy ulicy Sandomierskiej to ponad 99 tysięcy złotych. Tarnobrzeski WORD dołoży do realizacji 75 tys. zł. Celem inwestycji jest poprawa komunikacji i odciążenie skrzyżowania ulic: Sikorskiego i Wyszyńskiego oraz polepszenie komunikacji ze stacją paliw SHELL. Takie rozwiązanie prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa kierowców oraz pieszych.

W ramach zaplanowanych prac zostanie przeprowadzony remont istniejącej nawierzchni bitumicznej, powstaną nowe chodniki po obu stronach ul Sandomierskiej, a także zostanie wykonanie oświetlenie i oznakowanie ulicy. Obecnie ruch pojazdów i pieszych odbywa się całkowicie przez skrzyżowanie ulic: Sikorskiego i Wyszyńskiego, co bardzo ogranicza zdolność przepustową skrzyżowania, szczególnie w godzinach szczytu.

Wykonawcą inwestycji będzie stalowowolskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjno-Drogowego INŻDRÓG Sp. z o. o. Termin zakończenia prac zaplanowano na 22 listopada br.
Info: UM.