Rusza największa inwestycja nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Lada chwila ruszy pierwsza duża inwestycja nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Dziś Prezydent Norbert Mastalerz podpisał umowę na jej realizację z Andrzejem Frydrykiem, pełnomocnikiem firmy SKANSKA SA., głównym wykonawcą inwestycji.

Znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych, jakie panują nad Jeziorem Tarnobrzeskim są powszechnie znane. Prezydent Norbert Mastalerz od dłuższego czasu zabiegał o to, aby nad brzegiem jeziora wybudowana została żeglarska stanica z prawdziwego zdarzenia. Efektem tych starań jest podpisanie dziś umowy z firmą SKANSKA ? wykonawcą projektu.

Całkowita wartość zadania to ponad 5 mln 746 tys. 571 zł, z czego 1 820 732,93 zł to dofinansowanie z EFRR, a 321 305,80 zł pochodzić będzie z budżetu Państwa. Wkład własny Miasta Tarnobrzega wynosi niewiele ponad 2 mln 142 tys. zł.

– Liczę na to, że już w przyszłym roku wszyscy amatorzy żeglowania będą mogli korzystać ze zbudowanej od podstaw stanicy żeglarskiej. Jest to pierwsza stała inwestycja nad naszym akwenem. Jestem pewien, że budowa stanicy i zagospodarowanie terenu wokół podniesie dodatkowo atrakcyjność akwenu i przyciągnie do Tarnobrzega kolejnych turystów ? mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

Sam budynek stanicy żeglarskiej będzie składał się z trzech kondygnacji. Na parterze usytuowana  będzie sala wykładowo-szkoleniowa dla ok. 40 osób, świetlica, szatnie, bufet i kuchnia oraz toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na piętrze będą mieściły się pomieszczenia administracyjne, pokoje gościnne oraz sanitariaty z prysznicami. Budynek będzie posiadał także taras widokowy. W pobliżu ustawione będą także dwie altany grillowe na ok. 50 osób. Dzięki zastosowaniu specjalnych platform, budynek będzie przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. 

Nad Jeziorem powstanie także 60 metrowa keja. Całość projektu zakłada także budowę hangaru, który będzie przeznaczony i przystosowany do bieżących przeglądów i napraw łódek wraz z wydzieloną częścią magazynową.

Zostaną także wykonane ciągi pieszo-jezdniowe oraz miejsca parkingowe. W ramach projektu zostanie również wyremontowane pomieszczenie na punkt medyczny w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Machów Sp. z o. o.

Info: UM, Fot. Dariusz Bajor