Hiszpania – idealne miejsce na wakacje

Stale powiększa się grono wielbicieli Hiszpanii. Nic w tym dziwnego, można się tutaj wybrać na wypad z przyjaciółmi i poszaleć albo wraz z całą rodziną spędzić wspaniałe wakacje.

Hiszpania jest pięknym krajem, pogoda nas tutaj nie zaskoczy, przyroda olśniewa, a zabytki kulturowe zadziwiają i do tego wspaniała kuchnia.

Jednak na mapie znajdziemy wiele miejsc z piękną piaszczystą plażą i rajskimi widokami. Jakie idealne miejsce wybrać na wakacje? Turyści najczęściej wybierają Costa del Sol, Costa Brava, Costa Dorata, Costa de la Luz, Ibizę oraz Majorkę. Bardzo korzystne oferty Itaki z pewnością zachęcą do wakacji w Hiszpanii i pomogą wybrać wymarzone miejsce na wakacje.

Costa Brava

Costa Brava słynie z najbardziej znanego kurortu, jakim jest Lloret de Mar. Cudowne wybrzeże o długości ponad 200 km, rozciąga się od Barcelony do granicy z Francją. Nazwę Costa Brava można tłumaczyć jako „dzikie wybrzeże” lub „urwiste wybrzeże”. Oprócz wylegiwania się na plaży w Blanes można obejrzeć przepiękne ogrody botaniczne MariMutra, a w Tossa de Mar podziwiać mury obronne z XII wieku. Natomiast w Gironie można zwiedzać stare miasto z dzielnicą żydowską oraz klasztor Sant Pere de Rodes. Wzdłuż linii brzegowej można podziwiać również ruiny rzymskich miast, w których zachowały się domy mieszkalne. Aby zobaczyć Costa Brava kliknij TUTAJ.

Costa del Sol

Costa del Sol – to po prostu słoneczne wybrzeże i z całą pewnością to prawda. Znajduje się w regionie Andaluzji, której część podlega strefie klimatu subtropikalnego. Nawet w miesiącach jesiennych możemy liczyć na upały. Do wyboru jest całe mnóstwo hoteli, apartamentów wraz z polami golfowymi. Bardzo chętnie odwiedzana jest Malaga, w której znajduje się katedra La Manquita. Inne miejscowości godne uwagi to Marbella, Torremolinos czy Benalmadena.

Costa de la Luz

Costa de la Luz, czyli Wybrzeże Światła to region, który może pochwalić się piękną przyrodą nadal nietkniętą przez ludzi. Podziwiać można ogromne nadmorskie wydmy oraz bagniste rozlewisko rzeki Gwadalkiwir w Parku Narodowym Donana. Złote piaszczyste plaże idealne dla turystów rozciągają się pomiędzy nadal dzikimi odcinkami wybrzeża. Wokół zielona przyroda oraz lekko górzysty krajobraz, które robią ogromne wrażenie i pozostawiają piękne wspomnienia.

Costa Dorada

Costa Dorada to ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, na których można relaksować się i odpoczywać do woli. Ponadto możemy liczyć na bogatą ofertę noclegową oraz mnóstwo atrakcji, które organizują animatorzy. Zasmakować można również wspaniałej kuchni katalońskiej i śródziemnomorskiej, na przykład w Sitges. Bliżej Barcelony znajduje się plaża Castelldefels albo nieco spokojniejszy rejon Cambrils. A miłośników lunaparków zaprasza PoertAventura.

Ibiza

Ibiza to hiszpańska wyspa, której stolicą jest miasto o tej samej nazwie. Kojarzy się ona głównie z nocnymi imprezami, klubami i chilloute’em. Najchętniej przyjeżdżają tutaj grupy przyjaciół, które w imprezowy sposób spędzają wakacje i chcą się wyszaleć. Ibiza to również doskonałe miejsce dla turystów, którzy preferują zwiedzanie i zabytki. Dalt Vila, czyli górne miasto – to stare miasto Ibizy. Natomiast Sa Penya i La Marina to dawne dzielnice rybackie – tak zwane dolne miasto. Dla osób, które szukają bardziej spokoju niż imprez można polecić miasto Santa Eularia des Riu, chętnie podróżują tutaj rodziny z dziećmi.

Majorka

Majorka to największa wyspa archipelagu Balearów. Przyjeżdżają tutaj turyści z całego świata. To wprost idealne miejsce na wakacje, które łączy ze sobą dziką naturę z zabytkową architekturą oraz pięknymi plażami. Królują tutaj imprezy i zabawy do białego rana, osoby bardziej aktywne także nie będą się nudzić.

Materiał partnera