„Bestia” powróciła – historia seryjnego mordercy

Spokojny Lublin i wybuchowy komisarz Eryk Doryło to połączenie idealne pod mroczne historie. Cykl książek o komisarzu Deryło to niezwykle wciągające powieści kryminalne i sensacyjne z mocnym akcentem thrillera.

Kultowy cykl z Erykiem Deryło 

Gdy popełnia się „Grzech” i pojawia się pierwsza „Ofiara” – „Pokuta” może okazać się niewystarczająca, by przetrwać „Traumę” i zmyć z siebie „Klątwę”. „Zjawa”, która skradnie duszę, pomoże „Bestii” w pokonaniu życia. 

Pewnego dnia komisarz Deryło otrzymuje sprawę wielu zaginięć miejskich kobiet. Ich rodziny otrzymują tajemnicze listy, a porwań jest coraz więcej. Pojawienie się pierwszego zmasakrowanego ciała wzbudza strach wśród mieszkańców, a nawiązania do symboliki religijnych dodatkowo to potęgują. Morderca jest cały czas o krok przed lubelską policją. Wydaje się, że obława policyjna wszystko zakończy, jednak jest zgoła inaczej – prawdopodobnie pojawia się naśladowca, a komisarz Eryk ma jeszcze więcej pracy. 

Powieść „Bestia” 

Kultowa seria z komisarzem Erykiem Deryło w roli głównej, wraca w kolejnym tomie pod tytułem „Bestia”. Jest to już siódma część przygód bezkompromisowego komisarza, który nie boi się wyzwań. 

Igor Lubow, pisarz i autor wielu poczytnych kryminałów, otrzymuje dożywotni wyrok pozbawienia wolności. Zostaje skazany za serię bestialskich zabójstw, które realizował na podstawie swoich własnych powieści. Gdy popełnia samobójstwo, wydawałoby się, że to koniec jego działalności. Lecz tuż po jego śmierci dochodzi do kolejnego morderstwa. Najdziwniejsze jest to, że morderstwo zostało popełnione dokładnie tak, jak Lubow opisał w ostatniej swojej książce. Jeszcze więcej mroku dodaje fakt, że książka nie została nigdy wydana i nikt nie mógł jej przeczytać. 

Sprawę otrzymuje Eryk Deryło, który powoli wraca do zdrowia. W rozwiązaniu zagadki komisarzowi pomaga Tamara Haler.

Oboje wiedzą, że ostatnia książka Lubowa jest bardzo krwawa – a naśladowca ściśle trzyma się fabuły. Czasu jest coraz mniej, więc Eryk i Tamara muszą jak najszybciej rozwiązać tajemnicę. Zabójca prawdopodobnie już wybrał swoją kolejną ofiarę, a komisarz musi zatrzymać brutalne zbrodnie. 

Czy istnieje granica pomiędzy rzeczywistością a fikcją literacką? I jeżeli tak, to gdzie leży? 

Najnowsza powieść Maxa Czornyja zatytułowana „Bestia” to obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika gatunku. Fabuła jest zwarta i wciągająca, a historia trzyma czytelnika od pierwszej do ostatniej strony w nieustannym napięciu. 

Max Czornyj 

Max Czornyj to młody polski adwokat i pisarz, pochodzący z Lublina. Poza słynną serią o komisarzu Eryku Deryle, Czornyj jest również autorem powieści opartych na autentycznych zbrodniach („Rzeźnik” i „Zimny chirurg”) oraz twórcą takich utworów jak „Wielbiciel” czy „Córka nazisty”. 

Opisy krwawych i sadystycznych scen to zdecydowanie wyznacznik stylu tego autora – i tym razem również nie zawodzi. “Bestia” to szorstka powieść, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom mocnych kryminałów i thrillerów.

Artykuł partnera