Posprzątajmy teren wokół nas: Akcja Kamionka

13 czerwca b.r. odbędzie się akcja społeczna „Posprzątajmy przestrzeń wokół nas” – AKCJA KAMIONKA, pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Organizatorem akcji jest tarnobrzeżanka od kilku lat mieszkająca w Szkocji.

Celem akcji jest, choć w minimalnym stopniu, niesienie pomocy Matce Ziemi, która obdarza nas wspaniałymi darami, bez których nie przetrwalibyśmy. Wszyscy to wiedzą, jednak nie każdy to rozumie. Dlatego tym bardziej powinniśmy o nią dbać i troszczyć się każdego dnia, aby żyć w czystym środowisku. Akcja skierowana jest do ludzi dobrej woli, którzy cenią sobie kontakt z naturą i przebywanie na jej łonie oraz lubią podziwiać jej piękno bez widoków śmieci.

Zbiórka odbędzie się w niedzielę 13-go czerwca na tarnobrzeskiej Kamionce przy stawie w godz. 15.30 – 16.00. Od godz. 16.00 po przegrupowaniu rozpocznie się akcja sprzątania lasu. Organizator nie jest w stanie zapewnić wszystkim uczestnikom akcji rękawiczek ochronnych i worków na śmieci, dlatego zwraca się z prośbą o zabranie tych rzeczy ze sobą. Po zakończeniu sprzątania około 18.00 – 19.00 przewidziane jest wspólne ognisko lub grill, jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli.

Organizator bardzo prosi o zabranie ze sobą prowiantu (każdy to, co lubi).
Do ludzi dobrej woli prośba, żeby każdy kto może przyniósł coś jeszcze od siebie dla innych. Np. jeśli masz dużo przetworów, pieczesz chleb, lub posiadasz jednorazowe sztućce itp. To cudowny gest dzielić się z innymi.

AKCJA KAMIONKA to tylko jedna z wielu prospołecznych akcji organizowanych przez mieszkańców Tarnobrzega. Byłoby wspaniale, gdyby każdy, kto zechce posprzątać przestrzeń obok siebie, zorganizował podobną akcję w przyszłości. W ten sposób wspólnymi siłami przyczynimy się do pomocy Matce Ziemi. Jeśli to właśnie Ty czujesz, że chciałbyś to zrobić, ale nie wiesz jak się za to zabrać, skontaktuj się z organizatorem, który na pewno chętnie pomoże.
Nie ważne, ile masz lat, czym się zajmujesz, z jakiego powiatu lub gminy pochodzisz. Jeśli masz ochotę dołączyć do ludzi dobrej woli, posprzątać las, przyjdź i bądź z nami w tym wyjątkowym dniu.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, rozmowy, serdecznego uśmiechu i dużo pozytywnej energii tym bardziej dołącz do nas.
Lasy to piękna przestrzeń, daje nam poczucie wolności, radości, więc zadbajmy o to, aby była czysta. POSPRZĄTAJMY I NIE ŚMIEĆMY! Bo jak nie my, to kto?

You May Also Like