W piątek wyścig kolarski i utrudnienia w ruchu

W najbliższy piątek, 1 lipca Tarnobrzeg gościć będzie zawodników 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Na placu Bartosza Głowackiego stanie meta czwartego etapu wyścigu. Odbędzie się też wyścig dla dzieci.

Wjazd peletonu 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków na metę w Tarnobrzegu przewidziany jest około godziny 16.20 w piątek, 1 lipca, po pokonaniu dwóch okrążeń ulicami miasta. W kolumnie wyścigu prócz zawodników znajdować się będzie około 100 pojazdów w tym samochody obsługi technicznej wyścigu, autobusy i busy ekip kolarskich, motocykle oraz pozostałe samochody osobowe.

Meta zaplanowana została na placu Bartosza Głowackiego. Na tę kolarze wjadą po pokonaniu dwóch okrążeń ulicami miasta. W związku z tym w godzinach 15.30 – 16.40 spodziewać się należy utrudnień w ruchu z wyłączeniem ruchu w ogóle na czas przejazdu peletonu przez miasto. Wszystkich użytkowników dróg, kierowców samochodów, jednośladów, pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do poleceń osób zabezpieczających trasę wyścigu.

Trasa przejazdu kolumny wyścigu prowadzi ulicami: Wisłostrada, skręt w ul. Mickiewicza, ulicą Mickiewicza na plac Bartosza Głowackiego, skręt za pomnikiem w ulicę Sienkiewicza, na rondzie Solidarności skręt w lewo w ul. Wyszyńskiego, ul. Wyszyńskiego, na skrzyżowaniu z ulicą Zwierzyniecką i Sikorskiego skręt w prawo w ul. Sikorskiego, na skrzyżowaniu z ulicą Sienkiewicza skręt w lewo, ulicą Sienkiewicza do ronda  Małkowskich (skrzyżowanie Sienkiewicza, Kwiatkowskiego i 11 Listopada), skręt w prawo w ul. 11 Listopada, na rondzie Żołnierzy Górników (skrzyżowanie z Kopernika) skręt w prawo w ul. Kopernika, ul. Kopernika, ul. Wyspiańskiego, na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza i Moniuszki skręt w prawo, ul. Mickiewicza, plac Bartosza Głowackiego. Drugie okrążenie przebiegać będzie dokładnie tą samą trasą. Po pokonaniu dwóch okrążeń zawodnicy wjadą na metę. W załączeniu mapka z przebiegiem trasy.

Planowany przyjazd peletonu do Tarnobrzega – na ten jednak wpływ może mieć wiele czynników niezależnych od organizatorów wyścigu – i wjazd kolarzy na pierwsze okrążenie: godzina 16.15, meta czwartego etapu około godz. 16.20-16.40. Do 10 minut po przyjeździe kolarzy odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników, na którą serdecznie zapraszamy.

W oczekiwaniu na widowiskowy przejazd zawodowych kolarzy na placu Bartosza Głowackiego zorganizowany zostanie Mini Wyścig Kolarski „Solidarności”. Start pierwszej grupy wiekowej o godzinie 14.30. Zapisy od godziny 13.15 w namiocie Mini Wyścig „Solidarności”. Wraz z organizatorami zapraszamy małych kolarzy na wielkie ściganie! Szczegóły na plakacie i w regulaminie (w załączeniu)

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków to przedsięwzięcie o randze międzynarodowej, posiadający stałe miejsce w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI i umieszczony w grupie najważniejszych imprez europejskich.

Info: UM

You May Also Like