Ośmiu wspaniałych

„Samorządowy Konkurs Nastolatków 8 wspaniałych” to ogólnopolski konkurs, którego celem jest promowanie pozytywnych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.
„Wspaniali” to zwyczajni, normalni, młodzi ludzie, którzy wytrwale dążą do celu, nawet „pod wiatr”, zawsze stają w obronie dobra. Mają głowy pełne kolorowych pomysłów, marzeń… Są odpowiedzialni, obowiązkowi, życzliwi, wrażliwi, często bardzo skromni. Nie brakuje ich również w naszym mieście. Każego roku miasto może być dumne ze wspaniałych młodych reprezentatów, których postawa jest odzwierciedleniem ideii „świat na tak”. Także w tym roku, do X edycji konkursu zgłosiła się młodzież z całego miasta. Wspaniałą ósemką zostali: Justyna Brzyszcz, Ismena Fedorowska, Sylwia Saja, Paulina Świątek, Justyna Tyniec, Paulina Obszańska, Michał Sławek oraz Piotr Latosiński.

Artykuł i zdjęcia nadesłali wspaniali. Zdjęcie „Wspaniała ósemka” nadesłał Jacek.

Co właściwie znaczy „byc wspaniałym”? Jedna z tegorocznych laureatek pisze: „Być wspaniałym, to znaczy być kimś wyjątkowym; kimś, kto swoim życiem i postępowaniem daje przykład innym, może być dla nich wzorem; kimś twórczym, mającym ambicje, marzenia i cele, które realizuje mimo przeciwności losu, podnosi się z każdego upadku z uśmiechem i walczy dalej. Być wspaniałym to znaczy również być otwartym na innych, na ich problemy, pomagać im z jak największym poświęceniem, postępować w zgodzie z własnym sumieniem, ze skromnością i sumiennością, pomagać nie dla sławy, a z potrzeby własnego serca i sumienia”.