Uwaga! Zmiany na Wisłostradzie

Od czwartku po południu ruch na Wisłostradzie odbywał się będzie po częściowo wyremontowanej jezdni od strony wału wiślanego. Zakończył się tym samym pierwszy etap modernizacji trasy wylotowej z Tarnobrzega.

Dotychczas ruch na Wisłostradzie odbywał się po starej jezdni od strony Zalewu Machowskiego. Od czwartku kierowcy pojadą druga nitką, zaś na dotychczasowym odcinku rozpoczną sie prace remontowe. W związku z tym w czwartek po południu można spodziewać się przejściowych utrudnień w ruchu – mówią drogowcy – dwie, trzy godziny zajmie zmiana oznakowania poziomego i pionowego oraz przestawienie barier zabezpieczających.

Prace na Wisłostradzie trwają od września ub. roku – remontowny jest cały ośmiokilometrowy odcinek drogi. W ramach modernizacji m.in. wybudowany zostanie nowy system odwodnienia, poprawiona będzie geometria zakretów, powstaną nowe utwardzone pobocza oraz położona zostania nowa nawierzchnia. Ostatecznego szlifu Wisłostrada nabierze późną wiosną gdy na tzw. podbudowie po której teraz odbywać się będzie ruch położona zostanie warstwa ścieralna asfaltu.
Koszt prac to ok. 15 milionów złotych – w tym 9 milionów ze środków Unii Europejskiej. Remont Wisłostrady zakończy się latem.


Od czwartku ruch na Wisłostradzie odbywał się bedzie częściwo wyremontowną jezdnią od strony wału. Fot. UM Tarnobrzeg