Reggae Andrzejki 2009


WIECZÓR POZYTYWNEJ ENERGII czyli REGGAE ANDRZEJKI 2009

W piątkowy wieczór 20 listopada w tarnobrzeskim klubie ?Tapima? odbędzie się trzecia edycja imprezy ?Reggae Andrzejki?. Tym razem na scenie zaprezentują się cztery zespoły.
Jako pierwsi wystąpią gospodarze, czyli tarnobrzeska formacja GANJA TRANSFORMERS, której muzyka opiera się głównie na mocnym graniu, a reggae jest dodatkiem od zawsze zakorzenionym w sercu i duszy wszystkich muzyków tego zespołu. Ganja Transformens powstała w 2003 roku w Tarnobrzegu z inicjatywy Dawida ,,Kingfire’a Myśliwca – założyciela takich tarnobrzeskich formacji jak: Dusza czy Dobranoc. Ich muzykę określić można jako połączenie alternatywy, reggae i punka. 
Po gospodarzach na scenę wkroczy zespół TBG, który, jak sama nazwa wskazuje, również wywodzi się z Tarnobrzega. Jest to nowa formacja (istnieje od stycznia 2009 roku), która swój debiut koncertowy będzie miała właśnie na Reggae Andrzejkach. Muzyka, którą gra zespół, to muzyka serc (miks stylów, rytmów i klimatów z energetycznym pazurem). 
Trzecim zespołem tego wieczoru będzie CZARNA MAMBA z Lublina.

Czarna Mamba to zespół zafascynowany tym, co korzenne w muzyce reggae. Ich repertuar to przede wszystkim utwory autorskie, inspirowane jamajską muzyką lat 70, 80 i 90. Dodatkowo na jego występach można usłyszeć kilka znanych coverów, a także piosenki oparte na klasycznych „riddimach”, w nowych aranżacjach przygotowanych przez zespół. W swoich tekstach formacja koncentruje się na pozytywnym przesłaniu, nie uciekając jednak od poruszania tematów trudnych. Zespół stara się sięgać głębiej i grać w „starym stylu”: dziewięcioosobowy skład z nadającą koloru sekcją dętą, rozbudowaną sekcją rytmiczną, legendarnymi organami Hammonda, pianinem, gitarą solową oraz niezwykle urokliwym głosem wokalistki wprowadza w spokojny, pełen ciepła i radości nastrój, i sprawia, że biodra same zaczynają się kołysać.

Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru będzie jedna z najbardziej popularnych grup reggaeowych w Polsce, mianowicie zespół HABAKUK, który powstał w 1990 roku w Częstochowie i przez ponad 19 lat istnienia zagrał ogromną ilość koncertów oraz występował na największych festiwalach, niejednokrotnie w charakterze gwiazdy. Do głównych wydarzeń można zaliczyć: występy na festiwalu „Odjazdy”, liczne festiwale Marley?kowe, festiwale „Winter Reggae”, „Afryka” „Przystanek Woodstock” w Żarach, „Tam gdzie biją źródła” w Ustroniu. występ na żywo w studio na Woronicza podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sam zespół definiuje swoją muzykę jako pomieszanie różnych stylów -Roots-Rock-Reggae-Dub. Do tej pory Habakuk wydał pięć oficjalnych albumów. 

Po tak dużej dawce muzyki na żywo będzie można pozostać i pobujać się w takt rytmów rodem z Jamajki, które zaprezentuje UNCLE D SELECTOR. Jego jamajsko-latynoskie sety można było wielokrotnie słyszeć w tarnobrzeskich klubach. 
Wszystkich spragnionych dobrej muzyki i pozytywnego przekazu serdecznie zapraszamy: start: godzina 19, cena biletu – 15 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Patronat nad imprezą objął Pan Prezydent Jan Dziubiński, Tarnobrzeski Dom Kultury oraz: Euro Szkoła Bis -Jacek Sadrakuła i synowie, Komputronik salon w Tarnobrzegu, Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu, Ośrodek Szkolenia Kierowców  „Na Serbinowie”, Pizzeria Tertio, media: Miejska Telewizja Tarnobrzeg, Radio Leliwa, Tygodnik Nadwiślański, Echo Dnia, TwójRegion24.pl, Rasta Roots Reggae, organizator: Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Kulturalne.

Muzykę, informacje, teledyski, zdjęcia zespołów można najszybciej odnaleźć na:
www.myspace.com/habakukreggae
www.myspace.com/mambaband 
www.myspace.com/ganjatransformers