Żeglarska Przygoda na Zawiszy Czarnym

Jach Klub „Kotwica” Tarnobrzeg zaprasza młodzież w wieku 13-16 lat na Tarnobrzeską Akademię Żeglarskiej Przygody na żaglowcu „Zawisza Czarny”, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg

Pięciodniowy rejs odbędzie się na trasie Gdynia–Bornholm– Gdynia w terminie 03-08.05.2010r.

W ramach rejsu organizator zapewnia:
Miejsce w ciepłej koi z pościelą
Pełne ubezpieczenie
Wyżywienie ( 3 posiłki dziennie + porcje nocne)
Profesjonalna kadra żeglarska (kapitan, bosman, mechanik, motorzysta, kucharz, oficerowie wachtowi)
Paliwo
Opłaty portowe i pilotażowe
Podstawowe szkolenie żeglarskie
Przejazd autokarem w obie strony

CENA: 1450 zł/os.
Pokład żaglowca, a zwłaszcza legendarnego „Zawiszy Czarnego”, jest miejscem, w którym młody człowiek może przeżyć swoją pierwszą wielką przygodę, nauczyć się wiele o morzu a także o sobie samym. Ten pierwszy kontakt z morzem, musi być z jednej strony autentyczny a z drugiej na tyle łagodny by nie zniechęcić nikogo.
W naszym rejsie wszyscy będą załogą, pod kierunkiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry nauczą się: pracy na pokładzie przy linach i żaglach, pracy w wachtach, podstaw nawigacji, sterowania, służby „na oku” i w kambuzie. Praca w grupie w połączeniu z przygodą i kontaktem z pełnym morzem sprawi, że nauczą się przez te kilka dni więcej niż byłoby to możliwe w innych warunkach.

Bezpieczeństwo jest dla nas absolutnym priorytetem, zawodowa kadra żaglowca, oficerowie wachtowi i instruktorzy programowi zapewnią załodze opiekę na pokładzie i na lądzie.

Rejs prowadzi kapitan Waldemar Mieczkowski
Jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, motorowodny kapitan żeglugi wielkiej, instruktor żeglarstwa PZŻ, instruktor motorowodny, instruktor ZHP w stopniu harcmistrza ( 30 lat pracy z młodzieżą), świadectwo STCW (indywidualne techniki ratunkowe, ochrona przeciwpożarowa, zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej, bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna), świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu, świadectwo ukończenia kursu radarowego, przepływane ok.130 000 mil morskich w tym ponad 70 000 w charakterze kapitana, szantymen.


Zapisy na rejs i szczegółowe informacje:
kpt. Tadeusz Gospodarczyk – Jacht Klub „Kotwica” Tarnobrzeg, ul. Kopernika 9/6,
39-400 Tarnobrzeg www.kotwica.tarnobrzeg.info, e-mail: kotwica@tarnobrzeg.info
KRS: 0000159640 Nr konta: 86 9434 0002 2001 1000 3203 0001 z dopiskiem „Zawisza”.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc zapisy prowadzone będą do 22 stycznia.

Opis statku:
Na żaglowcu znajdują się łazienki z prysznicami i ciepłą wodą. Uczestnicy rejsów śpią w tzw. kubryku. Na środku tego pomieszczenia, które znajduje się pod pokładem, ustawione są stoły, przy których wachty spożywają posiłki. Koje znajdują się po obu burtach, po 3 w pionie.

Więcej informacji i dokument zgłoszenia na rejs na stronie www.kotwica.tarnobrzeg.info