Siarka Tarnobrzeg vs Podlasie Biała Podlaska – relacja

W sobotę, 2 kwietnia piłkarze Siarki Tarnobrzeg pokonali na własnym stadionie 3-0 drużynę Podlasia Biała Podlaska. Był to pierwszy mecz Siarkowców przed własną publicznością w rundzie wiosennej
rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi.
Bramki dla Siarki zdobyli Piotr Mazurkiewicz w 7, Jakub Kwieciński w 64 i Tomasz Preizner w 77 minucie.

Od 37 minuty goście musieli grać w 10, za brutalny faul drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał bowiem obrońca Podlasia Mateusz Bojarczuk. W końcówce spotkania Siarkowcy mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku, zabrakło jednak trochę szczęścia.

Było to już 8 zwycięstwo piłkarzy Siarki przed własną publicznością w tym sezonie. Siarkowcy są obecnie najskuteczniejszym zespołem grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi, w 18 meczach zdobyli bowiem 42 bramki.

– Jak zawsze przed własną publicznością zagraliśmy widowiskowo. Żałuję tylko, że nie udało nam się strzelić kolejnych bramek, bo mieliśmy kilka okazji na podwyższenie wyniku ? mówił podczas pomeczowej konferencji prasowej trener piłkarzy Siarki Adam Mażysz.

– Myślę że nasz młody zespół nie ?położył się? na boisku. Niestety czerwona kartka pokrzyżowała nam plany – mówił drugi trener Podlasia Miłosz Storto.

Siarka zajmuje obecnie 3 pozycję w tabeli z dorobkiem 34 punktów i stratą 6 punktów do lidera rozgrywek drużyny Wisły Puławy.
Drużyny Siarki i Podlasia wybiegły na boisko w następujących składach:
Siarka Tarnobrzeg: Ćwiczak ? Jakubowski (81′ Kabata), Beszczyński, Jakubiec, Bażant (71′ Łukawski) ? Kuranty, Madeja, Hynowski ? Walat (69′ Preizner), Kwieciński (77′ Rożek), Mazurkiewicz
Podlasie Biała Podlaska: Wasiluk ? Bojarczuk, Staszczuk (80′ Leśniak), Gawroński, Jędrzejuk ? Magier, Mirończuk (46′ Szczepaniuk), Jesionek (58′ Litwiniuk) ? Komar (65′ Hołowenko), Sobiczewski.

W przerwie meczu młodzi zawodnicy KS Siarka z roczników 2000 i 2001 trenujący na co dzień pod okiem trentów Marcina Stepnia i Mirosława Kabaty zostali oficjalnie pasowani na piłkarzy.