Konferencja zastępcy prezydenta miasta

19 września odbyła się w Urzędzie Miasta Tarnobrzega konferencja zastępcy prezydenta Kamila Kalinki, podczas której omówione zostały najbliższe plany inwestycyjne w mieście.


Spotkanie rozpoczęło się od informacji na temat wniosku o dofinansowanie, jaki został złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. W I etapie projekt zakłada zagospodarowania terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim, o wartości 8,5 mln zł. Docelowo kompleksowa rewitalizacja kosztować ma ponad 30 mln zł. W ramach 10 stref użytkowych, projekt zakłada m.in. budowę parkingów na ponad 2 tys. miejsc, toalet, placów zabaw, parku linowego, mola, slipów, pola campingowego, punktów gastronomicznych pod wynajem, czy budynków dla służb czuwających nad bezpieczeństwem wypoczywających. Nad jeziorem planowana jest również budowa ulicy Żeglarskiej i Plażowej, koszt inwestycji to 13 mln zł, a dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego ma wynieść 10 mln zł.

Kamil Kalinka przekazał również informację o decyzji Zarządu Województwa Podkarpackiego, przyznającą naszemu miastu dodatkowe 2,5 mln zł na budowę obwodnicy Tarnobrzega. Zaznaczył również, że to dopiero początek starań o pozyskanie kolejnych środków brakujących na to zadanie w budżecie miasta. Poinformował także o uzyskaniu – w ramach środków Wojewody Podkarpackiego – kwoty 160 tys. zł na remont ul. Zakole.Poruszona została również kwestia realizacji projektu rozwoju terenów zielonych w mieście, m.in. nad Wisłą. Obecnie jego realizacja nie może się rozpocząć, ze względu na zbyt duże kwoty jakie proponują potencjalni wykonawcy. Prezydent poinformował, że otrzymał zgodę Ministerstwa Środowiska na wystąpienie o brakujące środki, w sytuacji nie rozstrzygnięcia kolejnego postępowania.Na koniec Kamil Kalinka zapowiedział, że już w przyszłym tygodniu zostanie złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego kolejny wniosek na dofinansowanie. Tym razem chodzi o projekt „Tarnobrzeg bez smogu”, który umożliwi mieszkańcom domów jednorodzinnych wymianę starych pieców węglowych na ekologiczne. Z projektu skorzystają również mieszkańcy bloków, w których spółdzielnie mieszkaniowe będą mogły zlikwidować niebezpieczne piecyki gazowe i doprowadzić ciepłą wodę z sieci. Wartość dofinansowania dwóch projektów to ponad 10 mln.

Info/fot.: UM.

You May Also Like