Ceny OC w Tarnobrzegu należą do najtańszych w Polsce

Ceny OC w Tarnobrzegu należą do najtańszych w Polsce

Podkarpackie, a także świętokrzyskie i opolskie to 3 województwa najtańsze pod względem średnich cen obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia OC. Fakt, że niewiele płaci się w skali całego województwa, nie znaczy jednak, że w każdej z podkarpackich miejscowości obowiązują identyczne stawki. Jak w takim razie wygląda sytuacja w Tarnobrzegu?

Jak sprawdzić ceny OC w Tarnobrzegu

Województwo, w którym mieszka kierowca, jest jednym z kluczowych czynników wpływających na wysokość płaconej przez niego składki na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. W skali kraju różnice są bardzo dobrze, o czym świadczy fakt, że w najdroższym regionie, czyli na Pomorzu płaci się średnio 783 zł za polisę, podczas gdy na Podkarpaciu, gdzie jest najtaniej, przeciętnie kosztuje ona 550 zł. To naprawdę sporo, mając na uwadze, że chodzi o jeden i ten sam produkt ubezpieczeniowy. Dysonując tą wiedzą, można sprawdzić, ile za OC należy wyłożyć w Tarnobrzegu.

Chcąc zweryfikować cenę dla danego miasta, konieczne jest wykonanie indywidualnej kalkulacji składki w wielu towarzystwach, a to z kolei wymaga skorzystania z porównywarki internetowej, takiej jak np. kalkulator-ubezpieczen.pl. Uzyskanie wyników wiąże się z koniecznością wypełnienia formularza, w którym należy podać informacje na temat ubezpieczanego pojazdu oraz jego właściciela bądź właścicieli. Dlatego aby sprawdzić ceny OC w Tarnobrzegu, wymyśliliśmy profil kierowcy, a następnie wyliczyliśmy dla niego składkę w wielu towarzystwach jednocześnie za pomocą podanego kalkulatora.

W kalkulacji uwzględniliśmy 40-letniego mężczyznę, który ma żonę i jedno ośmioletnie dziecko, pracuje jako inżynier, od 5 lat kontynuuje polisę OC, prawo jazdy uzyskał 13 lat temu, a przed 2 laty spowodował stłuczkę, z której wypłacono odszkodowanie. Jest on właścicielem 6-letniego Opla Astry z silnikiem benzynowym 1,4 l i przebiegiem 150 tys. km, który jest parkowany na ulicy. Ile w takim razie nasz kierowca musiałbym zapłacić za obowiązkowe OC, gdyby mieszkał w Tarnobrzegu?

Koszt OC w Tarnobrzegu

Jak się okazało po wyliczeniu, najtańsza polisa dla naszego kierowcy wyniosła 513 zł, następna 535 zł, a trzecia w kolejności 553 zł. Jak więc widać, ceny OC w Tarnobrzegu są nawet niższe, niż wynosi średnia dla całego województwa. A jak jest w innych miastach w regionie? Przykładowo, w Rzeszowie kierowca musiałby wyłożyć za polisę minimum 568 zł, w Dębicy znacznie mniej, bo 493 zł, w Zamościu nie mniej niż 514 zł, a w Przemyślu co najmniej 534. Okazuje się zatem, że nawet na tle województwa Tarnobrzeg należy do tanich miast, jeśli chodzi o ceny OC. Spośród przeanalizowanych miejscowości tylko w Dębicy jest taniej.

Podane stawki nie powinny jednak być mylące. Fakt, że jakiś kierowca zapłaci niewiele za OC, nie znaczy, że każdy powinien liczyć na tak atrakcyjne stawki. Bo choć miejsce zamieszkania jest ważne w kontekście wysokości składki, to liczą się także inne aspekty, jak wiek czy historia ubezpieczeniowa kierowcy. Oznacza to, że również na Podkarpaciu i w Tarnobrzegu niektórzy kierowcy muszą się przygotować na wysokie ceny OC.

Chodzi przede wszystkim o osoby młode i niedoświadczone w roli kierowcy, których wiek nie przekracza 25 lat i które nie dysponują zniżkami ubezpieczeniowymi. W ich przypadku składka może wynieść nawet więcej niż 1000 zł, szczególnie jeśli posiadają auto z silnikiem o znacznej pojemności. Wybór pojazdu ma istotny wpływ na cenę polisy od odpowiedzialności cywilnej, dlatego nie chcąc przepłacać, nie należy kupować auta z dużą jednostką napędową, ponieważ przekłada się ona na wyższą cenę OC.

Materiał partnera

You May Also Like