ESTEKA zaprezentowała wizualizację Grodu Słowiańskiego

Do tej pory oficjalnie znaliśmy tylko nazwę projektu, ale na forum trafnie domyślaliśmy się kto mógł go zaproponować. Dzisiaj stowarzyszenie ESTEKA zaprezentowało wizualizację „Grodu Słowiańskiego” nad Jeziorem Tarnobrzeskim, na który możemy głosować w przyszłorocznym budżecie obywatelskim.

Już ponad 10 lat temu stowarzyszenie ESTEKA występowało z pomysłem budowy ośrodka hipoterapii w formie średniowiecznego grodu. Według pierwotnych planów ośrodek miał powstać na terenach za parkiem dzikowskim. Zmieniła się lokalizacja, ale również koncepcja. Zamiast średniowiecznego kamiennego zamku na wizualizacji pojawia się drewniany gród z ostrokołem, bramą, wieżami, karczmą, zagrodą dla zwierząt i chatami tematycznymi.

Projekt Grodu Słowiańskiego miałby być realizowany z tzw. dużych projektów, przy czym autorzy projektu walczą o pełną pulę środków, czyli prawie 1,5 miliona złotych. Jeśli ten projekt wygra, to żaden inny nie będzie realizowany.

Na poniższym materiale można zobaczyć wizualizację. Jak Wam się podoba?

Gród Słowiański nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Gród Słowiański nad Jeziorem Tarnobrzeskim?Weź ze sobą dokument tożsamości i zagłosuj w Budżecie Obywatelskim ‼️12 – 16 października – Urząd Miasta od godz. 7.30 do godz. 17.0018 października – osiedlowe komisje od godz. 8.00 do godz. 14.00Pamiętaj, że Twoje dziecko też może oddać głos! Zobacz film👇

Opublikowany przez Stowarzyszenie ESTEKA Niedziela, 4 października 2020

You May Also Like