Nowy sprzęt w Przychodni Specjalistycznej

W Przychodni Specjalistycznej w Tarnobrzegu koniec roku obfituje w inwestycje. Dzięki dotacji miasta do poradni okulistycznych trafił nowoczesny sprzęt, placówka wzbogaciła się też o nowy parking.

Całkowity koszt realizacji ostatnich inwestycji w Przychodni Specjalistycznej w Tarnobrzegu przy ulicy Mickiewicza 34 wyniósł 289 000 zł. Kwotę tę pokryto z dotacji Miasta Tarnobrzega oraz środków własnych przychodni.

W miarę możliwości odpowiadamy na potrzeby naszych placówek leczniczych. Oczywiście, w każdej z nich tych potrzeb jest dużo, ale cieszy, że te najważniejsze, dzięki dobrej współpracy, udaje się realizować. Nie tak dawno odbieraliśmy nową windę w Samodzielnym Publicznym Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej na Targowej, tym razem Przychodnia Specjalistyczna na Mickiewicza zrealizowała zakupy nowoczesnego sprzętu medycznego, pacjenci tej placówki
mogą też już korzystać z nowego parkingu
– mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

W nowe urządzenia, zakupione dzięki wsparciu miasta, wyposażone zostały poradnie okulistyczne. – Zakupiliśmy autorefraktokeratotonopachymetr i perymetr komputerowy. Pod tą skomplikowaną nazwą kryje się sprzęt zapewniający płynność i szybkość podstawowych badań okulistycznych pacjentów. Najnowsze technologie połączono w nim ze sprawdzonymi metodami zapewniającymi dokładność i powtarzalność pomiaru, takimi jak wirujący pryzmat. Urządzenie oferuje szeroki wybór strategii, pól i parametrów badania. Wbudowane funkcje analizy danych obejmują analizę regresji pola widzenia na podstawie historii badań oraz zestandaryzowane sposoby prezentowania i drukowania wyników badań – mówi Marta Woś, kierownik Przychodni Specjalistycznej w Tarnobrzegu.

Zmieniło się również otoczenie przychodni. Powstał nowy parking, z którego mogą korzystać osoby niepełnosprawne, wykonano także ogrodzenie i monitoring placówki.

Info/fot. UM