Mikrodermabrazja w domu – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Chyba każda kobieta wie, jak ważna jest kosmetyka i pielęgnacja skóry. Jednak wiele pań prowadzi aktywne życie, dzieląc czas między pracę, dom i inne obowiązki. Często nie starczy go już na odwiedzenie kosmetyczki, dlatego zabiegi, które można wykonać w domu cieszą się szczególną popularnością.

Mikrodermabrazja w domu – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Jeszcze do niedawna wiele zabiegów kosmetycznych wymagało wizyty w salonie. Obecnie profesjonalny makijaż, regulację brwi, stylizację paznokci czy mikrodermabrazję można wykonać samodzielnie. Jest to możliwe dzięki dostępności wiedzy – korzystaniu z kursów, artykułów i filmików instruktarzowych.

Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie coraz bogatsza oferta rynkowa dobrej jakości sprzętów i akcesoriów. Szczoteczki do mikrodermabrazji mają różną formę i funkcje, ale łączy je jedno: możliwość samodzielnego wykonania zabiegu. Zabieg można wykonać wieloma metodami, a wszystkie są bezinwazyjne, bezpieczne i korzystnie wpływają nie tylko na skórę twarzy, ale i całego ciała.

Mikrodermabrazja – co to takiego?

Mikrodermabrazja w domu jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem kosmetycznym służącym do pielęgnacji skóry. Polega on na ścieraniu warstwy rogowej naskórka, a tym samym odżywieniu skóry. Mogą ją stosować osoby z problemami cery, takimi jak: trądzik, zaskórniki, łojotok,  rozszerzone pory, blizny, zrogowacenia, przebarwienia a nawet zmarszczki.

Dzięki mikrodermabrazji skóra jest lepiej ukrwiona, odmłodzona, czysta, gładka, jednym słowem zdrowsza. Efekt jest widoczny już po pierwszym użyciu, a regularne stosowanie szczoteczki do mikrodermabrazji przynosi długotrwałe efekty. Te efekty to, między innymi zmniejszenie gromadzenia się tłuszczu w porach czy spowolnienie procesu starzenia.

Samodzielnie wykonany zabieg – czy to bezpieczne?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezpiecznym i bezinwazyjnym. Jest rodzajem peelingu, który przecież często stosuje się w domu, tylko bardziej skutecznym. Dla zwiększenia bezpieczeństwa warto skorzystać z urządzenia wysokiej jakości, a pierwszą próbę przeprowadzić pod okiem specjalisty. Przygotowując się do zabiegu należy pamiętać, aby skóra była oczyszczona i pozbawiona makijażu.

Każde urządzenie posiada inne funkcje, dlatego trzeba dokładnie zapoznać się z instrukcją użytkowania i zaleceniami producenta. Szczoteczki do mikrodermabrazji mogą być, m.in. soniczne, wykorzystujące odpowiednią ilość pulsacji, lub szczoteczki do mikrodermabrazji diamentowej z przesuwanymi głowicami.

Materiał partnera