Wielokulturowość na tle kryzysu uchodźczego – kobieta uchodźczyni

UNHCR, Rzeszowska Rada Kobiet, Podkarpacka Rada Programowa Kobiet w partnerstwie z Tarnobrzeską Radą Kobiet, Przemyską Radą Kobiet i Stowarzyszeniem Kobiety w Centrum zapraszają na cykl warsztatów poświęconych wielokulturowości na tle kryzysu uchodźczego.

Terminy i lokalizacje:
20 lutego – Rzeszów, Hotel Apart (plakat poniżej)
27 lutego – Tarnobrzeg
20 marca – Mielec
27 marca – Przemyśl
Liczba uczestników ograniczona do 25 osób w każdej z edycji.

Celem wydarzenia jest „poszerzenie wiedzy i świadomości na temat szeroko pojętego konceptu bycia uchodźcą wojennym”. Odbiorczyniami mają być uchodźczynie, osoby pracujące z uchodźcami, przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji.

Dlaczego na Podkarpaciu?
To wciąż pierwsze miejsce poza granicami Ukrainy, w którym zatrzymują się uchodźcy.

Wśród tematów, które wydają się bardzo istotne dla większości uchodźczyń jak chociażby zasady wynajmu nieruchomości, znalazł się również półtoragodzinny moduł o prawach reprodukcyjnych w Polsce, w tym o zasadach legalnego wykonywania aborcji, czy też szkolenie z procedury uzyskania niebieskiej karty.

Pomijając specyficzny język warsztatowy, jak „poszerzenie wiedzy i świadomości na temat szeroko pojętego konceptu bycia uchodźcą wojennym„, wybór problematyki wydaje się nieco zaskakujący, szczególnie w przypadku uchodźczyń oddalonych o setki kilometrów od swoich partnerów, często walczących na froncie, czy też samotnych matek i wdów wychowujących sieroty. Serio nie ma bardziej palących problemów do omówienia z uchodźczyniami niż aborcja i niebieska karta? 😯

Szczegółowe informacje i zapisy:
app.evenea.pl/event/bni2023kopia1kopia1/

Klikając poniżej możesz postawić mi wirtualną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like