Tarnobrzeg planuje budowę dworca przy ul. Kopernika i zakup 17 autobusów

W ramach kampanii wyborczej wielokrotnie słyszeliśmy z różnych stron o planach budowy centrum komunikacyjnego w okolicy, czy też na bazie istniejącego dworca kolejowego. Wiemy od wczoraj, że remont dworca PKP to coraz bliższa perspektywa, a teraz mamy informację o projekcie osobnego dworca autobusowego po sąsiedzku.

Na najbliższej sesji Rady Miasta (wciąż stara ekipa) radni zajmą się projektem uchwały, w której zaplanowano kwotę 400.000,00 zł z przeznaczeniem na wykonanie dokumentacji projektowej do zadania „Budowa dworca autobusowego ze stacją tankowania CNG oraz bazą transportową w Tarnobrzegu przy ul. Kopernika”.

Projekt obejmuje zakup ok 9 niskoemisyjnych autobusów CNG 10-12 m oraz 8 autobusów bezemisyjnych na potrzeby obsługi transportu publicznego w mieście, budowę stacji na gaz CNG z dwoma sprężarkami, budowę bazy obsługi autobusów, budowę dworca do obsługi pasażerów, wdrożenie systemu Maas, integrację usług mobilności na obszarze MOF, zakup rowerów elektrycznych, wykonanie elementów zielonej i błękitnej infrastruktury.

Analizowana jest również możliwość uruchomienia linii komunikacyjnej do gmin: Baranów Sandomierski, Nowa Dęba, Grębów oraz Gorzyce w ramach MOF Tarnobrzeg.
Wykonanie dokumentacji projektowej związane jest z planowanym przez Miasto Tarnobrzeg wspólnie z gminami MOF Tarnobrzeg (Baranowem Sandomierskim, Nową Dębą, Grębowem i Gorzycami) ubieganiem się o środki w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027 w ramach projektu „Priorytet FEPK.03 MOBILNOŚĆ MIEJSKA, Działanie FEPK.03.01 Zrównoważona mobilność miejska – ZIT”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like