Prezydent konsultuje na facebooku otwarcie przedszkoli

Podobnie jak w przypadku ostatecznej decyzji o funkcjonowaniu bazaru w czasie zagrożenia infekcją wirusową, tak i w przypadku otwarcia placówek edukacyjnych dla najmłodszych tarnobrzeżan Prezydent konsultuje decyzję na facebooku.

W ramach kolejnego znoszenia ograniczeń, rząd dopuścił otwarcie w przyszłym tygodniu żłobków i przedszkoli, pozostawiają jednak ostateczną decyzję organom prowadzącym po konsultacjach ze służbami sanitarnymi. O ile jednak w przypadku wcześniejszej konsultowanej na facebooku decyzji Prezydent miał wyraźnie łatwiej (czy też mógł się podzielić odpowiedzialnością), o tyle tym razem wydaje się, że komentarze za wiele nie pomogą. Wielu rodziców komentuje, że oni dziecka do przedszkola nie poślą. Ale przecież pytanie jest wyłącznie do tych, którzy są gotowi, albo po prostu muszą, wysłać dziecko do przedszkola czy żłobka, bo kończą im się inne możliwości.

Co tym razem zdecydują komentujący? Okaże się wkrótce. Wydaje się jednak, że podstawą podejmowania decyzji powinna być opinia służb sanitarnych oceniających warunki i zagrożenia, głos dyrekcji i pracowników, a ostatecznie dane jak część rodziców realnie jest zainteresowanych opieką.

Komentować można na profilu prezydenta.

▶️O Państwa gotowość na otwarcie targowiska pytałem, tym bardziej nie mogę postąpić inaczej stając przed ewentualnością…

Opublikowany przez Dariusz Bożek Czwartek, 30 kwietnia 2020

You May Also Like