Tarnobrzeg – info z 16 tygodnia 2021 roku

Wiosna wraca, wirus gaśnie, oby dalej w dobrą stronę. Co tam mieliśmy ciekawego w tym tygodniu? Dzisiaj jako zdjęcie wstępne ilustracyjne artystyczny „witacz” z dworca kolejowego.

COVID 19-20-21

Zacznijmy znów od pandemii. W ciągu ostatniego tygodnia oficjalnie 131 nowych zakażeń i 16 zgonów. Zatem zgodnie z oczekiwaniami ilość nowych zakażeń maleje, ale zgonów, jako efektów ostatnich tygodni, rośnie. Za tydzień powinno być lepiej, a liczymy że będzie już tylko lepiej. Izolacja mi się skończyła, do zobaczenia na mieście 🙂

Władze miasta spotkały się online z przedstawicielami Wód Polskich w sprawie polderów

Z relacji wynika że to niestety było spotkanie typu “dziad do obrazu”, bo przedstawiciele wód “nie odnieśli się do naszych uwag”. Mimo to spotykać się warto, może z drugiej strony pojawi się ktoś kompetentny albo decyzyjny, kto będzie miał coś do powiedzenia. Gorąco kibicuję naszej reprezentacji, bo temat dotyczy nas wszystkich. Według prezydenta obecne plany polderowe mogą zablokować możliwość budowy drogi ekspresowej S74.

Budżet Obywatelski 2022

Były plany bardzo dużych zmian, ostatecznie zostały tylko duże zmiany. Nie będzie 4 kategorii, bo wyleciały projekty średnie i projekt młodzieżowy. Zostają projekty duże i małe, ale na nowych zasadach, najważniejsza zmiana to wprowadzenie Internetu w proces zgłaszania, promowania i wybierania projektów. I dobrze, to właściwy kierunek.

Tarnobrzeg w Poland In – Undiscovered

Trafiłem na to przypadkiem, a wpis złapał szybko bardzo ładne zasięgi. W ramach cyklu Undiscovered mamy na Youtube anglojęzyczny materiał o Tarnobrzegu (można włączyć napisy). Może komuś się przyda jakby nas szukał. Tylko jak sprawić żeby szukał? 😉

Zarośnięte czy nieosłonięte?

Mój wczorajszy wpis na fejsie też złapał zaskakująco duży zasięg, a pytanie dotyczyło ścian Zamku Dzikowskiego. W wersji, którą wciąż wielu z nas pamięta, ściany Zamku porośnięte były gęsto pnączami. I wydawałoby się, że ilu ludzi tyle opinii, a moda też się przecież stale zmienia. Tymczasem komentarze są zaskakująco zgodne: z zielenią ładniej.
Wiemy jak teraz z modą męską (zarost jest modny), damska niby zmienia się częściej, ale nie w tej kwestii 😉

I co? Są jakieś przeciwskazania żeby znów okryć zamek winobluszczem?

Podobno mocno niszczy tynk, ale klimat był.
Ze 3 lata temu wrzuciłem wpis, że przydałoby się umyć Bartosza i jest czysty. Później, że przydałoby się zazielenić rynek i podobno szanse są całkiem spore. Może i Zamek kiedyś się wtórnie zazieleni. Byle nie na skutek zaniedbania.

Action coraz bliżej

Sklep Action jest już obrandowany, według informacji z formu otwarcie jeszcze w kwietniu. Opinie komentujących bardzo pozytywne, pewnie się przyjmie, tym bardziej że na trasie, a wkrótce obok galerii. Materiał o parkach i galeriach można zobaczyć w TVL

Obwodnica rośnie jak na drożdżach, przy czym, zgodnie z zapowiedzią którą wrzucałem tydzień temu, na ulicę Sikorskiego dotarł protest w słusznej sprawie, ale w idiotycznej formie. Sio! we właściwe miejsce.

Przedziwnie wygląda teraz kanał wzdłuż dworca PKP, zrobiła nam się mała Wenecja, ale bardziej daje tam bagnem niż kanałem.

Rosną bloki

Drugi blok Wikany nabiera kształtu, podobnie jak apartamenty na Jachowicza. Na Biedronce przy Jachowicza pojawiła się reklama nowego bloku na skarpie.

Ciut więcej oficjalnych informacji o Karuzeli

Na stronie firmy Retailconcept, która jest inwestorem parku handlowego Karuzela pojawiło się kilka świeżych oficjalnych informacji. Jest zatem oficjalnie pozwolenie na budowę (a wiemy już, że wprowadzane są drobne zmiany), wiemy że budowa ma się rozpocząć w III kwartale, że powierzchnia na wynajem to około 14.000 m2, a planowany market budowlany ma mieć 8560 m2. Niech!

http://retailconcept.pl/aktualnosci/Retail_Park_w_Tarnobrzegu_z_pozwoleniem_na_budowe,183

Obudził się profil Jeziora Tarnobrzeskiego

Co prawda nie przekazano 30000 zł na nową stronę Jeziora Tarnobrzeskiego, ale mimo to (a może dzięki temu) po niemal 2 latach przerwy obudził się oficjalny profil Jeziora Tarnobrzeskiego na fejsie. I bardzo dobrze. Zdjęcia ładne, materiały ciekawe, w tym sezonie będzie co wrzucać. Nie znaczy to, że nieoficjalny profil Jezioro Tarnobrzeg się nie przyda. Nam, korzystającym z Jeziora, może przyda się nawet bardziej, przykładowo ostatnei zdjęcia nowej drogi, z której po deszczu jakoś woda nie chce spływać. Taka interwencja może nam się bardziej przydać niż zdjęcie pięknych ryb z Jeziora, nieprawdaż?

A propos Jeziora i inwestycji budowlanych, to pojawiła się ciekawostka w rozmowie na TVL z Tadeuszem Gospodarczykiem. Rozmowa swoją drogą ciekawa, ale ciekawostka to planowane wykorzystanie jednego z pasów drogi na długie parkingi, w związku z czym przejezdny będzie nadal jeden pas w jednym kierunku. Cała rozmowa tutaj:

Na koniec na rozluźnienie tarnobrzeskie piwo z CBD

Kolejne dwie recenzje:

A całkiem na koniec

Wyłącznie dla chętnych: trafiłem na interesującą instalację artystyczną na ogrodzeniu szpitala. Przyszło mi nawet do głowy parę pobożnych tytułów z głęboką symboliką.

Do poczytania za tydzień!

You May Also Like